Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeW centrum stanie Poznań Główny City Center

#Euro 2012 #PKP #Poznań Główny #Trigranit #Zintegrowane Centrum Komunikacyjne

SEWERYN LIPOŃSKI
21 lipca 2011

Bo właśnie tak ma się nazywać obiekt, na który do tej pory mówiliśmy Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Firma Trigranit po raz kolejny zapewniła dziś, że z samym dworcem wyrobi się do Euro 2012.


Tak ma wyglądać nowy poznański dworzec / wizualizacja: Trigranit


Mało tego: usłyszeliśmy nawet, że jest „pewien zapas czasu”. To nowość. Bo ostatnio wydawało się raczej, że terminy będą na styk. Sam parę miesięcy temu wieszczyłem – jak widać, trochę przedwcześnie – klęskę całej inwestycji. Tymczasem dziś…

Mamy pewien zapas czasu. Już teraz trwa przygotowywanie fundamentów. Jeśli pozwolenie na budowę dostaniemy do końca sierpnia, we wrześniu zaczniemy prace i zdążymy do Euro 2012

Tomasz Lisiecki, prezes firmy TrigranitAle ci, którzy liczyli, że zagraniczni kibice na Euro 2012 nie zobaczą „starego” dworca – mogą czuć się zawiedzeni.

Nie będzie tak, że z dnia na dzień zamykamy jeden obiekt i otwieramy drugi. Przez pewien czas kasy na obu dworcach będą działać równolegle. Wiele zależy od tego, jak wielu kibiców przyjedzie koleją. To będziemy wiedzieć dopiero po grudniowym losowaniu grup turnieju

Roman Biniszkiewicz, dyrektor oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP w PoznaniuNowy dworzec nazwy nie zmieni i nadal będzie to Poznań Główny. Co innego jednak cały obiekt – razem z galerią handlową, restauracjami, biurami itd. To ma być Poznań Główny City Center.

Nazwa już teraz budzi kontrowersje. Bo po pierwsze za długa, po drugie niepotrzebnie zalatująca angielszczyzną, po trzecie… Zresztą – dość zgryźliwy komentarz napisał już mój redakcyjny kolega Michał Danielewski. Poczytajcie sami.

Gdy będzie w końcu pozwolenie na budowę (zapewne początek sierpnia) – zegar zacznie tykać z podwójną szybkością. Nowy dworzec to największa i chyba najbardziej wyczekiwana w Poznaniu inwestycja przed Euro 2012, warta 160 mln euro. Trigranit będzie z niej rozliczany niemal każdego dnia. Warto, żeby nie zawiódł tych oczekiwań.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: