Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeWybory 2018. ANKIETA KANDYDATA. Jacek Jaśkowiak w szkole lubił polski, "Lalkę" i chciał zostać zakonnikiem

#Wybory 2018 #Poznań #Jacek Jaśkowiak #PO #ankieta kandydata #kandydaci na prezydenta Poznania

SEWERYN LIPOŃSKI
5 września 2018

- Od początku zapowiadałem, że chciałbym pełnić urząd przez dwie kadencje – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. Dziś to on wypełnił dla czytelników Poznań Spoza Kamery krótki kwestionariusz.

Prezydent Jaśkowiak – zgodnie z prośbą – zwięźle i konkretnie odpowiedział na pytania. Jest kilka ciekawostek, o których mogliście nie słyszeć, np. że jego ulubiona książka to „Lalka” Bolesława Prusa, a ulubiona potrawa to gęś z pyzami.

Z kolei kilka innych odpowiedzi raczej nie jest zaskoczeniem, bo Jaśkowiak już o nich mówił, np. w książce „Dżej Dżej” wspominał, jak kiedyś chciał zostać w przyszłości zakonnikiem, a konkretnie myślał o wstąpieniu do zakonu jezuitów.

Prezydent Jaśkowiak na razie nie ma jeszcze hasła ani programu na te wybory. Jedną i drugą kwestię skwitował stwierdzeniem, że „poinformujemy niedługo”, więc trzymamy za słowo.

Zresztą program Jacka Jaśkowiaka w dużym stopniu można przewidzieć. Trudno bowiem sobie wyobrazić, by prezydent po czterech latach nagle zmieniał priorytety, zwłaszcza że wiele z rozpoczętych zmian – jak przebudowa Św. Marcina czy budowa kilku tysięcy mieszkań komunalnych – jest właśnie w trakcie realizacji.

Prezydent nieco bardziej rozpisał się za to, odpowiadając na pytanie, które akurat w jego przypadku mogło zabrzmieć dość kuriozalnie. Czyli dlaczego zdecydował się kandydować na prezydenta w tych wyborach.

No, trudno żeby nie startował, skoro jest urzędującym prezydentem i wyraźnym liderem sondaży. A jak sam uzasadnia chęć startu? Zapraszam, poczytajcie poniżej ankietę Jaśkowiaka, przekonacie się.

Przypomnę tylko, że dokładnie taki sam zestaw pytań trafił do wszystkich kandydatów (trafi też do Włodzimierza Nowaka, gdy już sam oficjalnie ogłosi start, i do każdego kolejnego kandydata na prezydenta).

Już wczoraj jako pierwszy odpowiedzi przysłał Tadeusz Zysk – kandydat PiS. Prezydent Jaśkowiak wypełnił i odesłał ankietę jako drugi. Czekamy na pozostałych.

Oczywiście wszystkie informacje o kandydatach i ich odpowiedzi na pytania trafiają na stałe do działu Kandydaci na prezydenta. Tam również znajdziecie różne inne przydatne dane – w tym np. ostatnie wywiady udzielone przez poszczególnych kandydatów i ostatnie wpisy na ich temat na Poznań Spoza Kamery.JACEK JAŚKOWIAK
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Poznania

Data i miejsce urodzenia
10.03.1964, Poznań

Wykształcenie
- Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków
- stypendysta GFPS na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech

Doświadczenie zawodowe
- Kulczyk Tradex
- własna działalność gospodarcza
- Prezydent Miasta Poznania

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na prezydenta Poznania? (prośba o krótkie uzasadnienie w 2-3 zdaniach)

Od początku zapowiadałem, że chciałbym pełnić urząd przez dwie kadencje. Uważam, że taki właśnie okres czasu jest optymalny do przeprowadzenia procesu zmian potrzebnych w Mieście. Niektóre zmiany udaje się wdrożyć szybciej, inne - wymagają więcej starać, nakładów finansowych, czasu.

Jeśli taki będzie wybór mieszkańców, to w kolejnej kadencji będę kontynuował dążenie do celu, czyli przekształcenie Poznania w miasto maksymalnie przyjazne do życia, nowoczesne i konkurujące z najbardziej rozwiniętymi w Europie.

Jakie jest Pana hasło wyborcze? (jeśli już jest)
Poinformujemy niedługo

Program wyborczy lub chociaż wstępny zarys (jeśli już jest)
Jak wyżej

Poza tym prośba o kilka luźniejszych informacji – żeby nie było tylko tak bardzo poważnie :)

Ulubiona książka?
„Lalka” Bolesława Prusa

Ulubiony film?
„Amadeus”Ulubiona potrawa?
Gęś z pyzami

Jakie jest Pana hobby?
Sport i teatr

Czy uprawia Pan, choćby rekreacyjnie, jakiś sport?
Rower, boks, narty biegowe

Jaki był Pana ulubiony i nieulubiony przedmiot w szkole?
Język polski [Jaśkowiak podał tylko jeden, zakładam, że chodzi o ulubiony – dod. SL]

Kim chciał Pan zostać w przyszłości, gdy był Pan dzieckiem?
Zakonnikiem

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: