Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

A nam już strefa kibica rośnie...

#Euro 2012 #Poznań #UEFA #strefa kibica #Stare Miasto #plac Wolności

SEWERYN LIPOŃSKI
23 maja 2012

Zgodnie z obietnicą, wrzucam kilka fotek z powstającej strefy kibica na placu Wolności. Wszystkie są, niestety, z daleka i zza płotu. Bo cały plac ogrodzony. Wejść nie za bardzo można. Ale i tak warto obejrzeć, bo rosną już trybuny i inne bajery.Jak widać, plac budowy strefy kibica zdążyli też już odwiedzić przeciwnicy Euro 2012 w Poznaniu.

Szerzej o strefie kibica pisałem już w poprzednich tekstach. Zainteresowanym przypomnę, że na placu Wolności, a także na fragmencie al. Marcinkowskiego ma się pomieścić nawet 30 tys. ludzi.

Poza oglądaniem meczów będzie sporo innych atrakcji typu koncerty, konkursy, a także specjalna strefa juniora dla dzieci. Nad bezpieczeństwem ma czuwać ponad 300 ochroniarzy i patrole policji.

Mieszkańcy Starego Miasta mieli duże obawy dotyczące hałasu i zachowania kibiców. Jednak osiedlowi radni dogadali się z urzędnikami i w zamian za uciążliwe sąsiedztwo wywalczyli m.in. kilka inwestycji w centrum oraz darmową komunikację miejską na czas Euro 2012 dla mieszkańców śródmieścia.

Wciąż nie wiadomo, co z przedsiębiorcami, którzy narzekają, że sąsiedztwo strefy kibica utrudni im działalność. Niewykluczone, że po mistrzostwach do sądów trafią pozwy o odszkodowanie od miasta.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: