Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Prezydent Grobelny obiecuje koniec remontów

#Euro 2012 #Poznań #Ryszard Grobelny #Grunwaldzka #Bukowska #remonty

SEWERYN LIPOŃSKI
13 maja 2012

Poznań jest gotowy na Euro 2012, a przed pierwszym gwizdkiem skończą się rozpoczęte remonty – przekonuje prezydent Ryszard Grobelny.

Prezydent udzielił dość obszernego wywiadu Portalowi Samorządowemu. Mówi w nim głównie o komunikacji i o tym, jak miasto będzie funkcjonować podczas mistrzostw.

W tej chwili są w Poznaniu fragmenty, po których podróżuje się bardzo trudno, bo wiele inwestycji infrastrukturalnych zakończy się do końca maja. Jednak podczas samego turnieju miasto w ogóle będzie funkcjonować na specjalnych zasadach, choć wcale nie musi to oznaczać, że będzie zakorkowane - przykład konferencji klimatycznej pokazuje, że przy okazji dużych imprez poznaniacy zostawiają auta w garażach

Prezydent Ryszard Grobelny, PortalSamorzadowy.plW Poznaniu nie będzie – w przeciwieństwie np. do Warszawy – żadnych stref, do których dostęp będą mieli wyłącznie mieszkańcy.

Grobelny przypomina jednak, że na czas Euro 2012 nieco zmieni się życie sąsiadów strefy kibica, a także stadionu.

Pytany, czy urzędnicy będą jakoś „upiększać” miasto tuż przed pierwszym gwizdkiem, prezydent odpowiada:

Poznaniacy z niecierpliwością oczekują Euro 2012, co nie znaczy, że pozwalamy sobie na pozorowane działania. Oczywiście wszyscy chcemy by miasto wyglądało pięknie i by tak zostało zapamiętane. Przed Euro zostanie wyczyszczona membrana stadionu oraz dokończone rozpoczęte remontyZ tymi remontami pan prezydent chyba nieco się rozpędził (choć mogło to też wyniknąć ze skrótu myślowego dziennikarki, która przeprowadzała wywiad).

Do Euro 2012 rzeczywiście remonty mają się zakończyć w większości – ale nie wszystkie.

Takie np. przedłużenie Pestki do dworca potrwa jeszcze kilka miesięcy. Podobnie ul. Grunwaldzka (na szczęście chodzi o odcinek za stadionem). Wciąż niepewna wydaje się przebudowa ul. Roosevelta, o której pisałem ostatnio już kilka razy.

Jednak trzeba przyznać, że po mieście od około tygodnia rzeczywiście jeździ się lepiej i swobodniej niż przez ostatni rok. Najpierw myślałem, że to jeszcze efekt po majówce. Ale otwarcie ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego chyba zrobiło swoje. Podobnie otwarcie ul. Bukowskiej.

Czekamy więc na zakończenie kolejnych remontów, oby w terminie.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: