Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

SEWERYN LIPOŃSKI
7 maja 2012

Śródmiejski odcinek ul. Bukowskiej wreszcie w pełni przejezdny i otwarty. Kierowcy nie muszą już szukać objazdów (szczególnie źle było w długi majowy weekend, gdy zamykano kolejne skrzyżowania), na trasę wróciły też autobusy: 48, 50, 59, 63, 77, 82, 91, a także linie pospieszne A i L. Ale jest jeszcze trochę do zrobienia.

Z ciekawości przeszedłem się rano na ul. Bukowską. Trzeba przyznać, że asfalt jest nowiutki i gładki……jednak na całej długości ulicy wciąż są utrudnienia. Ot, choćby środkowy pas, którym na razie nikt nie przejedzie. Bo raz po raz stoją na nim przeszkody takie jak na powyższym zdjęciu.

Trochę martwi ścieżka rowerowa, która w niektórych miejscach urywa się i rowerzyści muszą wjeżdżać na chodnik. Piesi też nie mają jeszcze łatwego życia……zresztą jeszcze nie wszędzie w ogóle działają światła.To tyle uwag. Drogowcy mają dokończyć Bukowską przez najbliższe dni, więc mam nadzieję, że usuną wszystkie niedoróbki.

I że na czerwiec cała ulica będzie gotowa na przejazdy kibiców między lotniskiem a centrum miasta. To zresztą typowy przykład inwestycji, która dużo bardziej niż przyjezdnym na Euro 2012 posłuży mieszkańcom, już po mistrzostwach.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: