Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjePoznań się promuje. Także w samym Poznaniu

#Euro 2012 #Poznań #strefa kibica #poznaniacy #promocja #Michał Prymas

SEWERYN LIPOŃSKI
1 marca 2012

Wygląda na to, że ofensywa promocyjna Poznania ruszyła na dobre. Zbieżność z granicą 100 dni do Euro 2012 zapewne nie jest przypadkowa. Co ciekawe, miasto promuje turniej już nie tylko na zewnątrz, ale także wśród samych poznaniaków.

Chodzi oczywiście o kampanię „Każdy z nas jest gospodarzem turnieju”. Urzędnicy najwyraźniej wyczuli (późno, bo późno, ale dobrze że w ogóle), że w Poznaniu nastroje wokół Euro 2012 nie są ostatnio najlepsze. I chcą to zmienić.

To, w jaki sposób odbędzie się Euro, w jaki sposób będziemy postrzegani, zależy od nas samych. Jeżeli poznaniacy pokażą, że są supersympatyczni, mili, uprzejmi i są dumni z swojego miasta, to wówczas obcokrajowcy wyjadą stąd pełni pozytywnych wrażeń i będą chcieli tu wracać

Michał Prymas, dyrektor biura Euro 2012 w Poznaniu, PAPNa razie kampania wygląda dość skromnie. W mieście stanie kilkadziesiąt billboardów i citylightów, podobnych do tego:Zdjęcia poznaniaków (wyłonionych w konkursie na nasze twarze Euro 2012) mają sprawić, że wszyscy poczujemy się jak gospodarze turnieju.

Jednocześnie trwa promocja miasta na zewnątrz. Właśnie przyuważyłem na YouTube taki filmik o strefie kibica, który urzędnicy wrzucili dosłownie wczoraj:Może trochę długi. Ale ogląda się w miarę przyjemnie, wizualizacje bardzo ładne. Miejmy tylko nadzieję, że kibice z zagranicy – w końcu to do nich jest kierowany filmik – nie pogubią się w nazwach poszczególnych ulic, które lektor wymienia irytująco często.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: