Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

SEWERYN LIPOŃSKI
21 października 2011

No i już wiemy, czym zajmie się teraz spółka Euro Poznań 2012. Ma przygotować na mistrzostwa strefę kibica – tę osławioną strefę kibica, którą miasto postanowiło urządzić na placu Wolności, nie pytając o zdanie mieszkańców.

Jak to przebiegało, pisałem już parokrotnie. Nie będę się powtarzał. Grunt, że urzędnicy uderzyli się w piersi i teraz z przyszłymi sąsiadami strefy kibica już rozmawiają. A nawet – można powiedzieć – współpracują.

Dziś projekt strefy kibica przejęła spółka Euro Poznań 2012 (ta, której wcześniejszym zadaniem było dokończenie budowy stadionu).

Tak naprawdę przejęcie to tylko formalność. Bo przygotowaniem strefy będą się zajmować ci sami ludzie co dotychczas. Zdecydowanie bardziej interesujące jest, co w tej strefie urządzą. Dziś pokazali pierwsze szczegółowe wizualizacje.Tak ma wyglądać strefa kibica na placu Wolności / wiz. Euro Poznań 2012

Zgodnie z tym, co sygnalizowałem parę dni temu, w strefach kibica na Euro 2012 pojawi się piwo. Początkowo miało go tam nie być. Ale w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące imprez masowych. Pozwalają na sprzedaż piwa niskoprocentowego (do 3,5 proc. alkoholu). – Nie pozostaje nam nic innego jak dostosować się do tych przepisów. W strefach kibica będzie takie piwo – powiedziała mi dziś Melania Popiel, rzeczniczka Carlsberga.

Carlsberg – co trzeba tu zaznaczyć – jako jedyny będzie mógł sprzedawać piwo w strefach kibica. Bo jest oficjalnym sponsorem turnieju.Bardzo cieszy, że w dzisiejszej informacji prasowej znalazł się taki fragment:

Umiejscowienie strefy kibica w historycznych przestrzeniach daje nie tylko możliwość pochwalenia się przed turystami pięknem architektury tej części miasta, ale także daje szanse na rewitalizację okolicy.

Zgodnie z propozycjami mieszkańców okolic Fan Zone, fakt organizacji strefy może stać się punktem wyjścia do upiększenia i ulepszenia Placu Wolności np. poprzez remonty ulic, chodników, przystanków tramwajowych czy wprowadzenie na stałe nowych elementów małej architektury miejskiej.


Mieszkańcy Starego Miasta z całą pewnością będą trzymać za słowo. Następne spotkanie z władzami miasta (a teraz już zapewne konkretnie ze spółką Euro Poznań 2012) zaplanowali na 8 listopada.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: