Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

MPK na Euro 2012? Ściśle tajne

#

SEWERYN LIPOŃSKI
4 października 2011

Próbowałem się dowiedzieć, jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w Poznaniu podczas Euro 2012. Wstępna koncepcja już powstała, ale jest robocza i… ściśle tajna. Kiedy będziemy mogli ją poznać? Nie wiadomo.

Niedawno koordynująca przygotowania do mistrzostw spółka PL.2012 pochwaliła się na swojej stronie internetowej:

Miasta zaprezentowały status przygotowań w obszarze transport miejskiego. Gotowe są wstępne koncepcje rozmieszczenia oznakowania turniejowego, znana jest liczba środków transportu miejskiego, które będą wykorzystane do obsługi Turnieju.

Zaciekawiony, jak ma funkcjonować MPK podczas Euro 2012, poprosiłem w Urzędzie Miasta o tę koncepcję.

Odpowiedź dostałem bardzo szybko, ale nieco mnie rozczarowała:

Niestety są to jeszcze materiały robocze i wstępne koncepcje, które muszą przejść szereg uzgodnień, m.in. z UEFA. Oczywiście po zakończeniu tych prac, gdy koncepcja będzie gotowa i ostateczna, będziemy o niej szeroko informować i nie będzie problemu z uzyskaniem wizualizacji.

Anna Szpytko, rzecznik prezydenta PoznaniaCzyli ściśle tajne. Trochę szkoda, bo – jak by nie patrzeć – nawet w czerwcu komunikacja miejska będzie służyła nie tylko gościom z zagranicy, ale wciąż także nam, mieszkańcom Poznania.

Miło byłoby wiedzieć, jakie są plany. Już jakiś czas temu Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012, wspominał mi, że być może niektóre linie tramwajowe nawet zmienią trasy w dni meczów.

Czy będzie to jakoś skonsultowane z mieszkańcami? Czy ktoś wysłucha ich sugestii i propozycji? Mam obawy, że może być tak jak ze strefą kibica – ale obym się mylił.

Nawiasem mówiąc: powyższego maila dostałem, gdy właśnie trwała komisja budżetowa rady miasta, na której prezydent Ryszard Grobelny zapowiedział cięcia środków na komunikację miejską.

Być może – ze względu na te oszczędności – całą koncepcję komunikacji podczas Euro 2012 i tak za chwilę trzeba będzie zmieniać lub opracowywać od nowa, i dlatego urzędnicy wolą dmuchać na zimne?

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: