Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Coraz mniej tajemnic wokół strefy kibica

#Euro 2012 #Poznań #strefa kibica #plac Wolności #Stare Miasto #Urząd Miasta

SEWERYN LIPOŃSKI
2 września 2011

„Głos Wielkopolski” opublikował tekst o strefie kibica na Euro 2012, która w Poznaniu ma stanąć na placu Wolności. O sprawie głośno od kilku tygodni. A konkretniej od chwili, gdy mieszkańcy Starego Miasta zaczęli głośno wyrażać niezadowolenie, że strefę zaplanowano im pod oknami bez żadnych konsultacji.

Większość szczegółów, które opisuje „Głos”, znamy już od lipca – czyli od chwili, gdy władze miasta po raz pierwszy zaprezentowały mieszkańcom wstępny projekt strefy kibica.

Co nowego? Wiadomo już dokładnie, które ulice będą nieprzejezdne. To plac Wolności (pojadą tam tylko tramwaje), al. Marcinkowskiego (na odcinku od 23 Lutego do Św. Marcin), ul. Nowowiejskiego (od 23 Lutego do placu Wolności) i jeden pas na ul. 3 Maja (w kierunku placu Cyryla Ratajskiego). Tymczasowe ograniczenia w ruchu mogą też być na innych ulicach w okolicach strefy: m.in. na Podgórnej, Paderewskiego czy Zamkowej.

Szczegóły funkcjonowania strefy kibica mają zostać omówione podczas kolejnych spotkań. Wezma w nich udział osiedlowi działacze. Według moich informacji, najbliższe z takich rozmów zaplanowano już na początek września.

I jeszcze jedna ważna kwestia: zgodnie z zapowiedziami, strefą podczas Euro 2012 ma zarządzać operator. Miasto wybierze go w przetargu, najpóźniej do końca roku.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: