Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Stadion w Poznaniu coraz popularniejszy

#Euro 2012 #Poznań #Stadion Miejski #inwestycje #UEFA #one year to go

SEWERYN LIPOŃSKI
24 sierpnia 2011

Serwis epoznan.pl donosi, że Stadion Miejski w Poznaniu cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem. Odwiedzają go nie tylko kibice podczas meczów, ale także turyści i dziennikarze z zagranicy.

Przypomnijmy, że obiekt otwarto rok temu, pod koniec września. Tak właściwie to otwierano go nawet kilka razy – najpierw był koncert Stinga......potem mecz Lecha Poznań z FC Salzburg, a jeszcze później kolejne otwarcie w ramach „dnia piłkarza”. Nie wspominając już o „reprezentacyjnym” otwarciu podczas spotkania Polska – Wybrzeże Kości Słoniowej.

Ale wracając do tematu… Od września ubiegłego roku stadion odwiedziło już ponad 700 tys. ludzi. Oczywiście zdecydowana większość to kibice podczas meczów – na niektórych były komplety po 43 tys. widzów.

Jednak ostatnio coraz większe jest zainteresowanie zagranicznych mediów. Epoznan.pl podaje, że tylko podczas niedawnej akcji „One year to go” stadion zwiedziło 45 dziennikarzy z różnych krajów. A w sierpniu byli już na nim dziennikarze z Hiszpanii i Włoch.

Stadion przy ul. Bułgarskiej nie jest jeszcze w 100 proc. gotowy na Euro 2012. Ale niebawem zostanie dostosowany do wymogów UEFA. Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji rady miasta radni zgodzili się przeznaczyć kolejne kilkadziesiąt milionów na wykonanie niezbędnych prac.

Koszt całej inwestycji związanej z rozbudową Stadionu Miejskiego wzrośnie więc do około 750 mln zł.

Edit: PAP podaje, że w środę zaczęto kłaść nową murawę na poznańskim stadionie. Wcześniej przez parę tygodni jej nie było w związku z imprezą Red Bull X-Fighters.

Przy okazji wymieniono całe podłoże, co ma rozwiązać słynne już problemy z trawą. Zanim jednak nowa trawa się ukorzeni, minie trochę czasu. Dlatego PZPN przeniósł mecz reprezentacji Polski z Meksykiem do Warszawy.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: