Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Stan wyjątkowy na polskich drogach

#Euro 2012 #autostrada #droga ekspresowa #GDDKiA #S5 #A2

SEWERYN LIPOŃSKI
28 lipca 2011

RMF FM donosi, że podczas Euro 2012 kierowców na polskich drogach czeka „stan wyjątkowy”. Drogowcy szykują specjalne rozwiązania, żeby poradzić sobie ze wzmożonym ruchem mimo braku autostrad.

Wśród takich rozwiązań mają się znaleźć m.in. zakaz jazdy ciężarówek po niektórych drogach, kierowanie ruchem w tzw. wąskich gardłach, a także specjalne oznakowanie.

Wszystko po to, żeby kierowcy nie utknęli w korkach. Problemu nie byłoby, gdyby na Euro 2012 powstały wszystkie drogi, które jeszcze kilka lat temu planowano zbudować.

Rzeczywistość okazała się jednak dość brutalna. Wiele odcinków wypadło z planów – i to nie na rok czy na dwa, ale na wiele lat. Przykładowo: najnowszy harmonogram GDDKiA zakłada, że droga ekspresowa S5 z Poznania do Bydgoszczy – pierwotnie planowana na Euro 2012 albo tuż po nim – ma być gotowa do… 2024 r.

Takich „kwiatków” jest więcej. Wciąż nie wiadomo do końca, co z autostradą A2 do Warszawy. Dlatego drogowcy już przygotowują się na to, że gości z zagranicy podczas Euro 2012 trzeba będzie kierować innymi drogami i różnymi objazdami.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: