Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

SEWERYN LIPOŃSKI
25 lipca 2011

Prezes PZPN wyjaśnia, dlaczego mecz Polska-Meksyk odbędzie się w Warszawie, a nie w Poznaniu.

W rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Grzegorz Lato tłumaczy:

Prezydent Poznania zapewnił nas, że trawa będzie na czas, a przed stadionem do 2 września nie będzie już placu budowy. (…) Do 24 sierpnia wszystko ma być zrobione, ale jak coś przesunie się w czasie, to znów my, jako związek będziemy w ogniu krytyki. To spore ryzyko, tym bardziej, że poprzednio też zaufaliśmy prezydentowi Gdańska i zarządcom Stadionu Narodowego w Warszawie, a każdy wie jak to wszystko się skończyło

Prezes PZPN Grzegorz Lato, źródło: "Głos Wielkopolski"Szef PZPN wspomina jednak także ubiegłoroczny mecz reprezentacji z Wybrzeżem Kości Słoniowej. I dodaje, że każdy obiekt na Euro 2012 musi przed turniejem przejść przynajmniej dwie próby generalne, czyli „mecze najwyższej rangi”.

Poznań jest w dość wyjątkowej sytuacji. Bo akurat tych meczów najwyższej rangi mieliśmy już nie jeden, a kilka – przy okazji występów Lecha Poznań w Lidze Europejskiej.

Nie zmienia to faktu, że na kolejny mecz reprezentacji Polski Poznań – jako pierwszy oddając do użytku gotowy (no, prawie) stadion na Euro 2012 – po prostu sobie zasłużył. Słyszeliśmy już zresztą pierwsze zapowiedzi, że taki mecz będzie. Tyle że nieco później niż planowano – w listopadzie. Trzymamy za słowo.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: