Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

SEWERYN LIPOŃSKI
21 lipca 2011

Jak można było przewidzieć, parę dni temu Lech złożył ofertę na operatora stadionu. Tymczasem „Rzeczpospolita” pisze, żebyśmy się nie łudzili – bo ponoć na stadionach i tak nie będziemy zarabiać.

W przyszłym roku ma być jeszcze z górki, bo UEFA wynajmie stadiony na prawie dwa miesiące, żeby rozegrać turniej. I zapłaci za to grube miliony. Ale co potem?

Dziennikarze „Rz” alarmują, że na utrzymanie obiektów każde miasto – Warszawa, Wrocław, Poznań czy Gdańsk – wyda rocznie po kilkadziesiąt milionów złotych. Które, dodajmy, niekoniecznie muszą się zwrócić.

Powód? Gazeta powołuje się na anonimowego przedstawiciela jednego z operatorów:

Po pierwsze kryzys, po drugie potrzeba czasu. (…) Żeby firmom coś zaoferować, trzeba mieć oddany stadion, zrobić jedną, dwie imprezy, pokazać, na czym to polega. Nikt nie kupi loży za kilkaset tysięcy złotych, nie mając pomysłu, jak z niej korzystać

źródło: "Rzeczpospolita"Warto tu dodać, że w specyficznej – i przez to, niestety, najgorszej sytuacji jest Poznań. Który jako jedyny nie wybrał jeszcze operatora stadionu. Dlatego nie za bardzo wiadomo, jak będzie wyglądać finansowanie stadionu przy ul. Bułgarskiej. Ani tym bardziej – jakie imprezy będzie można na nim zorganizować, żeby zwróciła się przynajmniej część tych pieniędzy.

Dlatego wciąż wydaje mi się, że każdy dzień bez operatora stadionu w Poznaniu jest dniem straconym.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: