Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeNowe tramwaje dojeżdżają z poślizgiem

#Euro 2012 #Poznań #Solaris Tramino #tramwaje #MPK #komunikacja miejska

SEWERYN LIPOŃSKI
18 lipca 2011

Gdzie się podziały nowe Tramino? Pierwsze z nich miały już jeździć po Poznaniu, ale Solaris wciąż przekłada ich dostawę. Dlatego możemy się przejechać co najwyżej biało-czerwonym prototypem.


Prototyp Tramino. Te poznańskie będą zielono-żółte / fot. Solaris


Dziś „Gazeta” przypomniała, że pierwsze z 40 zamówionych Tramino miały być do końca czerwca. Później zapewniano, że do połowy lipca. Jest 18 lipca, a nowych tramwajów w zielono-żółtych barwach MPK Poznań wciąż brak.

Powód? Firma tłumaczy poślizg życzeniem MPK, aby wprowadzić pewne zmiany i ulepszenia. - W ostatnim tygodniu lipca przekażemy do odbioru pierwszy tramwaj, a w sierpniu kolejne cztery. Cała sprawa z modyfikacjami w żaden sposób nie wpłynie na dostawę wszystkich czterdziestu tramwajów do końca marca 2012 r. i kolejnych pięciu, zamówionych w tzw. opcji do końca maja 2012 r. – powiedział portalowi Rynek-Kolejowy.pl rzecznik Solarisa Mateusz Figaszewski.

Gdyby jednak Solaris się spóźnił – grożą mu zapisane w umowie kary. 45 nowych tramwajów to jedna z ważniejszych poznańskich inwestycji przed Euro 2012. Podczas turnieju mają wozić kibiców m.in. na stadion, a potem trafią na najbardziej oblegane trasy – w tym na Pestkę.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: