Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

SEWERYN LIPOŃSKI
18 lipca 2011

Nakręcą go znani polscy filmowcy, m.in. dokumentalista Marcin Koszałka, reżyser Borys Lankosz i operator Wojciech Staroń – podaje PAP.

O czym ma być ta produkcja? Nie tyle o całym turnieju, co o polskich piłkarzach i polskich kibicach. Kamera ma wyłapać ich przeżycia i emocje. Brzmi trochę polonocentrycznie (w końcu organizujemy turniej wspólnie z Ukraińcami – może należałoby pomyśleć o zrobieniu z nimi wspólnego filmu?) – ale że pomysł i tak ciekawy i oryginalny, to chyba nie powinniśmy narzekać.

Zdjęcia mają być kręcone nie tylko podczas Euro 2012, ale też przed mistrzostwami i tuż po nich. Podobno w wielu różnych miejscach Polski, a nawet za granicą.

- Zamierzamy pokazać również reakcję naszego społeczeństwa na Euro i stworzyć swego rodzaju „portret Polski współczesnej”. Myślę, że tak wielka impreza w naszym kraju, która wyzwoli w ludziach niezmiernie silne emocje, to dla dokumentalisty znakomita szansa na stworzenie ważnego, wiele mówiącego filmu – o nas, o tym, jacy jesteśmy – powiedział PAP główny autor Marcin Koszałka.

Kamery zajrzą więc zapewne także do Poznania i okolic. Jak wypadniemy? O tym przekonamy się dopiero po Euro 2012. Bo wtedy ma nastąpić premiera filmu.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: