Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeLotniska przeżyją oblężenie. Ławica też

#Euro 2012 #lotnisko #Ławica #samoloty #Poznań #Warszawa #Wrocław #Gdańsk

SEWERYN LIPOŃSKI
24 czerwca 2011

Serwis HotMoney.pl przyjrzał się ostatnim analizom i szacunkom Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wnioski? Dobrze, że przed Euro 2012 rozbudowujemy lotniska – bo inaczej wkrótce moglibyśmy nie pomieścić podróżnych.

Ich liczba stale rośnie. W tym roku przez polskie lotniska przewinie się około 21,6 mln pasażerów. A już w przyszłym ma to być blisko 23,5 mln (z czego aż 700 tys. tylko z powodu Euro 2012).

Na szczęście lotniska się rozbudowują. I to we wszystkich czterech miastach organizujących Euro 2012. Rozbudowa lotnisk we Wrocławiu i Warszawie ma się zakończyć jeszcze w tym roku. W Gdańsku i w Poznaniu – w przyszłym, ale też przed turniejem.

Na tym przykładzie widać, jak mistrzostwa pomagają nam zrealizować inwestycje, których w innym przypadku moglibyśmy się prędko nie doczekać. A przynajmniej – nie w takiej skali.

Wprawdzie ostatni raport NIK pokazał, że praktycznie we wszystkich czterech przypadkach są opóźnienia. Największe – niestety – dotyczą poznańskiej Ławicy. Ale wydana ostatnio zgoda wojewody na kolejne etapy inwestycji pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Z ciekawostek: Ławica nie tylko się rozbudowuje, ale i szkoli pracowników. „Głos Wielkopolski” napisał ostatnio o specjalnych szkoleniach, które z inicjatywy władz lotniska przeprowadziło CBA.

Mam nadzieję, że prezentowane przykłady pozwolą uczestnikom spotkania nie tylko rozpoznać zachowania korupcyjne, ale także przeciwstawić się im

Mariusz Wiatrowski, prezes Ławicy / źródło: „Głos Wielkopolski”No, to teraz tym bardziej nie wypada, żeby przy całej inwestycji doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: