Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjePremier obiecuje autostradę z Poznania do Warszawy

#A2 #autostrada #Euro 2012 #Donald Tusk #Poznań #Warszawa #Konin #Łódź

SEWERYN LIPOŃSKI
13 czerwca 2011

Autostrada A2 do czerwca 2012 r. będzie przejezdna – obiecuje premier Donald Tusk.

To ważna wiadomość także dla mieszkańców Poznania, Konina i innych wielkopolskich miejscowości. Choć „chińskie” problemy są z pozoru daleko od nas, między Łodzią a Warszawą – to jednak dotyczą autostrady, która ma połączyć Poznań właśnie ze stolicą.


Autostrada A2: odcinki wybudowane i planowane / fot. Wikipedia, lic. Creative Commons

Na razie z poznańskiego punktu widzenia A2 kończy się w Strykowie pod Łodzią. Później trzeba jechać przez Łowicz i tam wskakiwać na krajową dwójkę.

Sam jako kierowca jeszcze nie miałem okazji jechać tą trasą. Ale myślę, że kierowców, którzy dość regularnie tak dojeżdżają do stolicy jest sporo – i że mogliby równie sporo opowiedzieć o porannych korkach, jakie tworzą się rano już wiele kilometrów od miasta.

Poza tym już od lipca trzeba będzie płacić za przejazd odcinkiem Konin-Łódź. W tej sytuacji niektórzy pewnie uciekną z autostrady i przesiądą się np. na pociąg. I mogą prędko nie wrócić – zwłaszcza jak teraz słyszą, co dzieje się z budową odcinka z Łodzi do stolicy.

Niby dobrze – w końcu mamy bardziej stawiać na transport zbiorowy – ale, mimo wszystko, po coś budujemy tę autostradę.

Dlatego jej dokończenie leży teraz w interesie nas wszystkich. Zresztą, tak już zupełnie poza wszystkim – czy wyobrażacie sobie Euro 2012 bez porządnego połączenia drogowego Poznania z Warszawą?

Ja sobie nie wyobrażam.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: