Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Boniek nie ma obaw o Euro 2012

#Euro 2012 #Zbigniew Boniek #stadiony #infrastruktura

SEWERYN LIPOŃSKI
11 czerwca 2011

Stadiony będą gotowe, gorzej z infrastrukturą. Ale nie mamy się czego wstydzić – tak Zbigniew Boniek podsumował w „Piaskiem po oczach” polskie przygotowania do Euro 2012.

Wyłamał się więc z dość popularnego w ostatnich dniach malkontenctwa. Mimo wyraźnych prób Konrada Piaseckiego, który próbował go sprowokować go narzekania.

W samych superlatywach wypowiadał się Boniek o stadionach. I to o wszystkich: wymienił zarówno obiekt w Poznaniu (na razie jedyny gotowy), jak i w Gdańsku, w Warszawie i we Wrocławiu.

Wspomniał za to o „brakach logistycznych, brakach infrastrukturalnych”. No, bo jak tu nie wspomnieć, gdy zamieszanie wokół autostrady A2 ciągnęło się przez ponad tydzień. Marna (a właściwie żadna) pociecha, że Boniek nie wymienił akurat w tym kontekście Poznania. Ale zwrócił też uwagę na ważną rzecz:

Euro to będzie bilet wizytowy naszego kraju. Nie tylko sportowy, a też kulturowy i obyczajowy. My tego wszystkiego nie robimy dla Euro, robimy to dla samych siebie. Cywilizowany kraj musi mieć system komunikacji, czy stadiony

Zbigniew Boniek o przygotowaniach do Euro 2012, źródło: TVN24Święte słowa. Warto będzie przypomnieć je tuż po turnieju, gdy – jak podejrzewam – niektóre z przełożonych planów i inwestycji mogą się ślimaczyć lub być dalej odkładane w czasie. Pod pretekstem „bo Euro i tak już było”.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: