Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

18 września 2018

Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 18 WRZEŚNIA. Wojciech Bratkowski siódmym kandydatem, Włodzimierz Nowak nie przychodzi do studia

#Wybory 2018 #Poznań #przegląd prasy #Wojciech Bratkowski #Włodzimierz Nowak #Grunwald

SEWERYN LIPOŃSKI
18 września 2018

Kandydatów na prezydenta Poznania jest już siedmiu. Start w wyborach potwierdził Wojciech Bratkowski, do tej pory znany z działalności w radzie osiedla na Strzeszynie, i na dzień dobry ma spór z Włodzimierzem Nowakiem o… nazwę komitetu.

Z kolei sam Włodzimierz Nowak miał być wczoraj gościem Otwartej Anteny w WTK. Jednak tuż przed programem zrezygnował z wizyty w naszym studiu.

GŁOS WIELKOPOLSKI

Jest siódmy kandydat na prezydenta – jest nim Wojciech Bratkowski z rady osiedla na Strzeszynie.

Do tej pory społecznik zaangażowany w sprawy Strzeszyna, a zwłaszcza w poprawę komunikacji w tym rejonie Poznania, ogłosił że będzie się starał o fotel prezydenta. (…)

Komitet Poznań od Nowa zamierza wystawić kandydatów do rady miasta we wszystkich okręgach. - Na pewno na listach znajdzie się Arleta Matuszewska, Wojciech Chomicz, a także szereg innych osób, dobrych społeczników – mówi Wojciech Bratkowski.


CAŁY TEKST: Wojciech Bratkowski to siódmy kandydat na prezydenta Poznania

GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Miasto wkracza do akcji w sprawie szpitala na Grunwaldzie, który ostatnio budzi dużo emocji, także wyborczych.

Aby ułatwić negocjacje między mieszkańcami a uniwersytetem w sprawie budowy szpitala na Grunwaldzie, miasto podpisze jednostronną deklarację, która pomoże wprowadzić zmiany, o które zabiegają mieszkańcy. (…)

Urzędnicy zaczęli już prace nad zmianą planu miejscowego. Nowy plan miałby uwzględniać postulaty działaczy ze Stowarzyszenia Jana Ostroroga, najbliższych sąsiadów szpitala.


CAŁY TEKST: Szpital na Grunwaldzie. Miasto chce pomóc w rozmowach między uczelnią a mieszkańcami

Jest nie tylko siódmy kandydat na prezydenta, ale jest i spór pomiędzy Wojciechem Bratkowskim a Włodzimierzem Nowakiem, kto pierwszy wpadł na pomysł z nazwą komitetu.

Lista komitetu Poznań Od Nowa ma być zarejestrowana jeszcze w poniedziałek do północy. Problem w tym, że komitet o podobnej nazwie – Poznań Odnowa – tworzy znany społecznik Włodzimierz Nowak (…).

- To dla nas duże zaskoczenie. Jest też dla nas zastanawiające, że w ostatniej chwili pojawiła się taka inicjatywa – mówi nam Bratkowski i przekonuje, że to jego komitet był pierwszy. (…)

- Pierwsi zgłosiliśmy nazwę, więc mamy do niej prawo. (…) Złożyliśmy skargę do komisarza wyborczego na tę ich nazwę. Została niestety rozpatrzona negatywnie. Dlatego teraz złożyliśmy kolejną skargę, tym razem do PKW w Warszawie, która ma być rozpatrzona do końca tygodnia – mówi nam Włodzimierz Nowak.


CAŁY TEKST: Jest nowy kandydat na prezydenta Poznania. To już siódmy

RADIO POZNAŃ

Radny Tomasz Lipiński chce wyjaśnień w sprawie wykolejonego tramwaju z ul. Gwarnej.

Radny w piśmie do prezydenta Jacka Jaśkowiaka pyta czy przed puszczeniem tramwajów sprawdzono torowisko.

Oświadczenie w sprawie wykolejenia wydała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Jej prezes Jaromir Weigel stwierdził, że remont ulicy Święty Marcin nie miał wpływu na ten wypadek.

- Do tego incydentu doszło poza placem budowy, na ulicy Gwarnej. Nie dotyczył on placu budowy, który wciąż jest na ulicy Święty Marcin – mówi Jaromir Weigel.


CAŁY MATERIAŁ: Żądają wyjaśnień w sprawie wykolejenia tramwaju

TVP POZNAŃ

Krótko materiał podsumowujący wyborcze nowinki w Gostyniu i w Poznaniu.

Kolejne karty wyborcze odkryto również w Poznaniu. Swoją kandydaturę na prezydenta Poznania ogłosił społecznik z Grunwaldu – Włodzimierz Nowak. W wyborach będzie startował z komitetu wyborczego Poznań Odnowa.

Prezydentem Poznania chce zostać też Wojciech Bratkowski, który na co dzień jest radnym na Strzeszynie. W środowisku znany jest z działań na rzecz powstania inwestycji komunikacyjnych, które mają ułatwić życie mieszkańcom tej części miasta.


CAŁY MATERIAŁ: Przedwyborcze prezentacje

TELEWIZJA WTK

Materiał przybliżający sylwetkę Włodzimierza Nowaka – kandydata na prezydenta Poznania.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(Dodajmy, że sam Włodzimierz Nowak miał być – tak jak pozostali kandydaci – gościem specjalnego wydania Otwartej Anteny, ale… krótko przed programem odwołał wizytę w studiu. No comment.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(


Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: