Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

17 września 2018

Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 17 WRZEŚNIA. Włodzimierz Nowak: "Rządy Jaśkowiaka są pełne pozornych działań"

#Wybory 2018 #Poznań #przegląd prasy #Włodzimierz Nowak #Prawo do Miasta #Koalicja Obywatelska

SEWERYN LIPOŃSKI
17 września 2018

- Ruchy miejskie zostały przyklepane jako centrowa łatka Platformy Obywatelskiej, skrzydło do spraw zrównoważonego rozwoju albo „ludzi od chodnika” - uważa Włodzimierz Nowak, kandydat na prezydenta Poznania, w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”. I zapowiada... walkę o zwycięstwo.

To w zasadzie medialny debiut Włodzimierza Nowaka w roli kandydata na prezydenta. Przypomnijmy, że początkowo był zaangażowany w społeczną koalicję Prawo do Miasta, ale się z nimi poróżnił i postanowił założyć własny komitet.

A propos Prawa do Miasta. Wiceprezydent Maciej Wudarski przed kamerą WTK w dość zdecydowanych słowach przejechał się po działaniach inwestycyjnych... prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Czyli własnego szefa w urzędzie miasta.

GŁOS WIELKOPOLSKI

Dziennikarze „Głosu” na koniec cyklu wywiadów z kandydatami na prezydenta przepytują Włodzimierza Nowaka z komitetu Poznań Odnowa.

- Rządy Jacka Jaśkowiaka są pełne działań pozornych. Od kilku lat mówię o tym, jak zawiódł poznaniaków. On zawsze był konserwatystą. (…) Nagle jednak w wyborach samorządowych stał się centrowo-lewicowy.

Sugeruje pan, że Jacek Jaśkowiak jest populistą?
- Nie będę używał ostrych słów, ale jego zachowanie w tych sprawach jest niewiarygodne i nieautentyczne.


Włodzimierz Nowak zapowiada też, że chce „wygrać wybory samorządowe i wprowadzić zespół do rady miasta”, ubolewa, że nie ma jednego szerokiego komitetu społeczników, a o swoim własnym programie mówi tak:

- Wprowadzimy internetową platformę, która ułatwi konsultacje i pozwoli dyskutować rozwiązania z mieszkańcami. Chcemy, żeby pojazdy komunikacji miejskiej przestały stać w korkach. (…)

Każda ulica mieszkalna zostanie obsadzona drzewami. Zdecydowanie poprawimy bezpieczeństwo pieszych. (…) Za Jacka Jaśkowiaka 2/3 pieniędzy przeznacza się na transport samochodowy.


CAŁY WYWIAD: Włodzimierz Nowak: Rządy Jacka Jaśkowiaka to słowa i kilka gestów

GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Dziś „Wyborcza” krótko odnotowuje listy wyborcze koalicji Prawo do Miasta...

- Jest na nich więcej kobiet niż mężczyzn! - zachwalał Paweł Sowa z Naramowic, społecznik zaangażowany w budowę tramwaju do tej dzielnicy.

- Zgłaszamy listy we wszystkich sześciu okręgach wyborczych. Będzie na nich 46 osób: 24 kobiety i 22 mężczyzn. Najmłodszy kandydat ma 27 lat, najstarsza kandydatka 79 lat – mówił pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzej Janowski.


CAŁY TEKST: Prawo do Miasta przedstawiło listy wyborcze do rady miasta Poznania

...oraz listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej.

- Nie można oddzielać wyborów samorządowych od tego, co dzieje się w ogólnopolskiej polityce – mówił Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej. (…)

- Atutem naszych list są też kobiety, które od trzech lat konsekwentnie sprzeciwiają się polityce PiS np. podczas czarnych protestów. (…) Na razie idziemy po zwycięstwo w wyborach samorządowych, ale jestem przekonana, że kobiety obalą ten rząd – mówi posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.


CAŁY TEKST: „Kobiety obalą ten rząd!”. Kampania Koalicji Obywatelskiej na Starym Rynku w Poznaniu

RADIO POZNAŃ

W cyklu "Wywiad z chuliganem" jest rozmowa Piotra Lisiewicza z Michałem Grzesiem - wieloletnim radnym PiS.

Rozmowa dotyczyła między innymi chorągiewek, które miały pojawić się na pojazdach MPK oraz pomyśle reedukacji poznańskich motorniczych, którzy nie chcieli symboli LGBT.

- Myślę, że powinna być reedukacja osób, które te chorągiewki wieszały – mówił radny Michał Grześ.
Poza tym w Radiu Poznań również relacja z akcji Koalicji Obywatelskiej na Starym Rynku - choć bardziej pod kątem udziału w wyborach.

Urna do głosowania stanęła dziś na Starym Rynku w Poznaniu. Działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy idą do wyborów jako Koalicja Obywatelska, zachęcali mieszkańców do udziału w głosowaniu.

Zawsze lepiej, że obywatele biorą udział w wyborach niż nie biorą. Ja zachęcam wszystkich, żeby głosowali i uważam, że poznaniacy dobrze wybiorą, tylko żeby chcieli wybrać. Często frekwencja jest najniższa w tych wyborach samorządowych – mówi poseł Adam Szłapka.


CAŁY MATERIAŁ: Zachęcali do głosowania

TVP POZNAŃ

Niestety na razie nie mogę Was odesłać do żadnego z ich materiałów. Od samego rana TVP Poznań ma w internecie przerwę techniczną.

TELEWIZJA WTK

Społecznicy z Prawa do Miasta nie tylko przedstawili listy do rady miasta, ale też zrecenzowali – nie do końca przychylnie – prowadzenie inwestycji przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Konkretnie zrobił to przed naszą kamerą... wiceprezydent Maciej Wudarski odpowiedzialny m.in. właśnie za prowadzenie inwestycji. Co odpowiedziała Platforma Obywatelska? Zobaczcie sami.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(Poza tym materiał z wykolejonego tramwaju na ul. Gwarnej, który nie miałby nic wspólnego z wyborami, gdyby nie to, że:

- tramwaj wykoleił się tuż przy placu budowy na Św. Marcinie
- miasto szybko wydało komunikat, że incydent nie ma nic wspólnego z tą inwestycją
- przed tygodniem prezydent i jego współpracownicy w błysku fleszy otwierali tam przejazd dla tramwajów

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(


Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: