SEWERYN LIPOŃSKI
25 sierpnia 2018
Po całym, intensywnym tygodniu, tym razem polityki w poznańskich mediach jakby nieco mniej. W WTK materiał o problemach wokół miejskich inwestycji, a „Gazeta Wyborcza” zastanawia się, czy Jarosław Pucek zdoła wejść do II tury wyborów.
Zapraszam więc – tym razem na dość szybki i krótki – przegląd politycznych wiadomości z dzisiejszych gazet oraz wczorajszych wieczornych serwisów informacyjnych.
GŁOS WIELKOPOLSKI
Dziś dla czytelników „Głosu” chwila oddechu – praktycznie nic o wyborach samorządowych.
GAZETA WYBORCZA POZNAŃ
Czy Pucek dogoni Jaśkowiaka? - zastanawia się Tomasz Nyczka w komentarzu tygodnia.
Mijający tydzień potwierdził, że to nie kandydat PiS Tadeusz Zysk, a były prezes ZKZL Jarosław Pucek będzie największym zagrożeniem dla prezydenta Jacka Jaśkowiaka. (…)
Jarosław Pucek wie, że musi gonić Jaśkowiaka i już rozpoczął ten sprint. Do wyborów ma osiem tygodni. Na razie bardzo pomagają mu inni – PO kłóci się o listy wyborcze sama ze sobą, Lewica musi odpierać zarzuty wobec Tomasza Lewandowskiego, a koalicja Prawo do Miasta traci kolejnych działaczy.
CAŁY MATERIAŁ: chciałbym dać link… ale jeszcze nie ma go w sieci :(
RADIO POZNAŃ
Redakcja postanowiła pójść tropem wypowiedzi prezydenta Jacka Jaśkowiaka o tym, że wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk chodzi w „sfatygowanych butach” i „nie lepszych garniturach”, i powstał o tym krótki materiał:
Wiceminister Szynkowski przekonuje, że przywiązanie prezydenta Poznania do butów jest legendarne. - Na oficjalnych spotkaniach opowiada, gdzie i za ile kupił swoje oraz pokazuje je - napisał wiceminister.
CAŁY MATERIAŁ: Spór obuwniczy na szczytach władzy
TVP POZNAŃ
Tym razem też w Teleskopie bez materiałów o wyborach, bo trudno za taki uznać info, że jest już w Wielkopolsce 220 tys. wniosków w programie Dobry Start.
TELEWIZJA WTK
Spory materiał Marcina Wojciechowskiego o inwestycjach w Poznaniu. A konkretnie – o kłopotach Jacka Jaśkowiaka i jego ekipy z tymi inwestycjami.
- Ceny dyktują wykonawcy. Już w kolejnym przetargu organizowanym przez miasto okazało się, że te ceny są zbyt wysokie, nie do przyjęcia – mówi Katarzyna Parysek z biura koordynacji projektów i rewitalizacji o przebudowie pl. Kolegiackiego.
Kłopoty są też ze znalezieniem firm, które zajęłyby się przebudową rynku Łazarskiego oraz starych pawilonów przy targowisku na Świcie.
Eksperci sytuację tłumaczą trudną sytuacją na rynku. Zdaniem dr. Krzysztofa Celki koszty inwestycji tylko w ostatnim roku mogły wzrosnąć nawet o 30 proc.
Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(
Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: