Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjePoznańskie Oscary 2015. Prezydent Jacek Jaśkowiak, Ryszard Grobelny i inni - nagrodzeni!

#Poznań #Jacek Jaśkowiak #Ryszard Grobelny #Mirosław Kruszyński #podsumowanie roku

SEWERYN LIPOŃSKI
31 grudnia 2015

Zanim w domach Jacka Jaśkowiaka, Ryszarda Grobelnego, Rafała Grupińskiego i paru innych znanych osób wystrzelą korki od szampana... Pozwólcie, że przyznam im specjalne wyróżnienia za najlepsze akcje tego roku.

And the Oscar goes to...

NAJLEPSZY FILMMam gabinet jak muzeum – tu nie ma co uzasadniać, to trzeba po prostu obejrzeć

POZOSTALI NOMINOWANI

Sorry, ale chyba rozumiecie, że akurat w tej kategorii nie mogło być mowy o żadnej konkurencji.

--

NAJLEPSZY REŻYSER

Były wiceprezydent Mirosław Kruszyński – za wskazówki, z kim prezydent Jacek Jaśkowiak powinien zawrzeć koalicję, i dlaczego nie z SLD. Jak wiadomo: „Radni od Pana Grobelnego z przyjemnością by się porozumieli”.

POZOSTALI NOMINOWANI

Poseł PO Rafał Grupiński – za liczne konsultacje, jakie odbywa z nim Jacek Jaśkowiak, a co niektórzy dodaliby złośliwie, że również za podejmowanie pewnych decyzji.

Szef klubu radnych PiS Artur Różański – za próbę storpedowania sesji rady miasta czytaniem 50-stronicowej „Białej księgi ochrony złóż kopalin”.

--

NAJLEPSZY FILM SENSACYJNY

Były wiceprezydent Jakub Jędrzejewski – za podejrzane faktury, konszachty z klubem fitness i trzymane pod ręką haki na działaczy PO w postaci tajemniczych SMS-ów

POZOSTALI NOMINOWANI

Były prezes ZKZL Paweł Augustyn – za wywołanie afery mailowej i sugestie, że miastem rządzi mafia.

Prezydent Jacek Jaśkowiak – za spektakularną ucieczkę przed pytaniami dziennikarzy po korytarzach urzędu przy pl. Kolegiackim.

--

NAJLEPSZY FILM PRZYGODOWY

Dyrektor GOAP Bartosz Wieliński – za poranne kontrole śmietników w różnych punktach miasta.

POZOSTALI NOMINOWANI

Prezydent Jacek Jaśkowiak – za 40-minutowe marznięcie na przystanku na Ławicy, gdzie hula wiatr, w oczekiwaniu na autobus MPK.

Radny Tomasz Wierzbicki – za wirtualną podróż na stronie internetowej rady miasta po niemal całej scenie politycznej: od SLD, przez PO, po nieistniejący klub Prawo do Miasta.

--

NAJLEPSZA KOMEDIA

Były prezydent Ryszard Grobelny – za ofertę, jaką złożył Jackowi Jaśkowiakowi, proponując doradztwo w zarządzaniu miastem.

POZOSTALI NOMINOWANI

Rzeczniczka urzędu Hanna Surma – za stwierdzenie, że banner „listopad 2015” zniknął z Kaponiery, bo ograniczał widoczność motorniczym tramwajów.

Wiceprezydent Maciej Wudarski – za wytłumaczenie, że na przystankach tramwajowych na dworcu nie powinno być tablic z rozkładem jazd pociągów, bo mogą wywołać „przesyt informacyjny” i „dezorientację pasażerów”.

--

NAJLEPSZY KOMEDIODRAMAT

Radny PRO Tomasz Kayser – za pytanie na sesji rady miasta, czy problemy z Kaponierą można było jakoś przewidzieć, zadane niecałe dwa miesiące po opuszczeniu stanowiska wiceprezydenta.

POZOSTALI NOMINOWANI

Prezydent Jacek Jaśkowiak – za pomysł połączenia Poznania z podmiejskimi gminami bez pytania ich o zdanie.

Radny PiS Michał Grześ – za sugestię, że nazwa przystanku „Baraniaka” zamiast „arcybiskupa Antoniego Baraniaka” obraża uczucia religijne poznaniaków.

--

NAJLEPSZY FILM HISTORYCZNY

Były wiceprezes PIM Kazimierz Skałecki – za niezmienne przekonanie i upór, że przebudowa ronda Kaponiera zakończy się w listopadzie 2015 r.

POZOSTALI NOMINOWANI

Radny PiS Przemysław Alexandrowicz – za argumentację, jakoby nazwa Muzeum Niepodległości sugerowała, że Polska nie jest niepodległym państwem.

Poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk – za skuteczne doniesienie rzecznikowi dyscypliny finansów publicznych na prezydenta Ryszarda Grobelnego w sprawie przebudowy Zamku Cesarskiego.

--

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

Była prezes PIM Katarzyna Górecka – za trzymiesięczny epizod polegający na kierowaniu spółką i nieinformowaniu dziennikarzy o niczym, co dzieje się przy miejskich inwestycjach.

POZOSTALI NOMINOWANI

Poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk – za wybór na przedstawiciela Poznania w Związku Miast Polskich, którego nie spodziewał się nikt, a najmniej sam zainteresowany.

Była wiceprezydent Agnieszka Pachciarz – za dymisję, którą musiała wysłać Jackowi Jaśkowiakowi SMS-em, ponieważ nie odbierał od niej telefonów.

--

NAJLEPSZY FILM DOZWOLONY OD 18 LAT

Radny PO Tomasz Lipiński – za soczystą wiązankę po meczu Lech-Legia, udokumentowaną na Facebooku i Twitterze, na których radny przez chwilę miał profil prywatny.

POZOSTALI NOMINOWANI

Radny PiS Michał Boruczkowski – za sugestię, by wiceprezydent Agnieszka Pachciarz ruszyła tyłek zza biurka i wzięła się do pracy.

Szef klubu radnych PiS Artur Różański – za stwierdzenie, że może kręcić filmy porno o różnych poziomach hardcore’u, bez wychodzenia z mieszkania.

--

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA I ARANŻACJA WNĘTRZ

Prezydent Jacek Jaśkowiak – za wymianę mebli w swoim własnym gabinecie.

POZOSTALI NOMINOWANI

Prof. Stanisław Mikołajczak – za pomysł ustawienia pięciometrowej figury Chrystusa na pl. Mickiewicza.

Działacz PO Konrad Zaradny – za upiększenie przestrzeni miejskiej swoim własnym nazwiskiem na licznych chodnikach.

--

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE I DŹWIĘKOWE

Prezydent Jacek Jaśkowiak – za skandowanie „precz z kaczyzmem!” podczas demonstracji Komitetu Obrony Demokracji na pl. Wolności.

POZOSTALI NOMINOWANI

Wiceprezydent Jędrzej Solarski – za efektowne zakrztuszenie się sokiem brzoskwiniowym na wieść, że to on ma zostać nowym zastępcą Jacka Jaśkowiaka.

Radny PiS Michał Boruczkowski – za poczęstowanie pozostałych radnych, urzędników i dziennikarzy cukierkami podczas sesji rady miasta w dniu jego imienin.

--

NAJLEPSZA KWESTIA AKTORSKA

Wiceszef wielkopolskiej PO Leszek Wojtasiak: „Uważam się za skutecznego polityka. Gdybym miał stać za jakimkolwiek spiskiem, to byłby on przede wszystkim skuteczny”.

POZOSTALI NOMINOWANI

Prezydent Jacek Jaśkowiak: „Kiedy zobaczyłem te maile, zaniosłem je do pani Pachciarz, do Wiśniewskiego, a także prawnika, że co to w ogóle ma być, o co w tym wszystkim chodzi i żeby coś z tym zrobili!”

Radny PO Tomasz Lipiński: „Dla budżetu Poznania nieważne, kto jest kaczystą, komunistą czy złodziejem, platfusem gorszego sortu, czy banksterem od nowoczesnego Ryśka”.

--

Wszystkiego dobrego w nowym roku dla czytelników Poznań Spoza Gazety i nie tylko!

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: