Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeZobacz 19 rzeczy, które się wydarzą, zanim rondo Kaponiera będzie gotowe

#Poznań #Rondo Kaponiera #Paweł Śledziejowski #Kazimierz Skałecki #Poznańskie Inwestycje Miejskie

SEWERYN LIPOŃSKI
6 września 2015

Znamy od półtora tygodnia nowy termin dla ronda Kaponiera. Prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Paweł Śledziejowski poszedł po rozum do głowy i w miarę szybko uciął sytuację, w której nie było jasno określone, kiedy najważniejsza inwestycja w mieście ma być oddana do użytku.Może termin lipiec 2016 r. nie napawa optymizmem. Ale, jak to się mówi, szklanka jest do połowy pełna lub do połowy pusta. Pomyślcie, ile to ciekawych rzeczy wydarzy się w międzyczasie, zanim Kaponiera będzie gotowa! Nie wierzycie? No to czas na krótki przegląd.

1. Piłkarze Lecha Poznań zdążą spaść z ligi, jeśli będą grali tak, jak ostatnio odpaść z Ligi Europejskiej 2015/16. Albo, ewentualnie, ją wygrają (prezes Karol Klimczak lubi to).

2. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak pierwszy raz zostanie rozliczony z wykonania budżetu miasta, który sam zrealizował, choć w dużej mierze zaplanował mu go jeszcze Ryszard Grobelny.

3. Królowa Elżbieta II pobije rekord królowej Wiktorii i od 9 września będzie najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii.

4. Firma Trigranit zapewne ruszy z przebudową starego dworca Poznań Główny. Kolejarze z PKP S.A., jak wiadomo, nie mają nic przeciwko.

5. W Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, na które przyjedzie papież Franciszek. Już wiadomo, dlaczego nie zajrzy do Poznania. Mógłby utknąć na rozkopanej Kaponierze...

6. Poznamy nowych mistrzów Europy w piłce nożnej. Po zeszłorocznym mundialu nie zanosi się bowiem, żeby Hiszpania miała obronić tytuł z Euro 2012.

7. Prezydent Andrzej Duda prześle do Sejmu projekty ustaw: obniżającej wiek emerytalny i podwyższającej kwotę wolną od podatku. Jeśliby tego nie zrobił – poda się do dymisji.

8. Mieszkańcy Indonezji i paru innych miejsc na Pacyfiku będą podziwiać całkowite zaćmienie Słońca. To już 9 marca. Czyli w porównaniu z Kaponierą całkiem niedługo.

9. Do kin wejdzie „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”. Premiera 25 marca na świecie i 1 kwietnia w Polsce. Przy okazji przypomnijmy inny filmik z udziałem Batmana ;)10. Kolejarze prawdopodobnie skończą przebudowywać tory z Poznania do Czempinia na trasie do Wrocławia.

11. Szef nadzoru budowlanego prawdopodobnie zamknie drugą nitkę estakady katowickiej dla aut.

12. Poznamy oficjalnych kandydatów Demokratów i Republikanów w wyborach prezydenckich w USA.

13. Ponad 400 tys. uczniów, którym właśnie skończyli wakacje i poszli do ostatniej klasy liceum / technikum, zdąży przygotować się do matury, a nawet ją zdać. No, chyba że ktoś obleje, to poprawki dopiero w sierpniu.

14. W okolicach Wałbrzych znajdą już Złoty Pociąg. Albo zorientują się, że jednak go tam nie ma.

15. Kazimierz Skałecki, były wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, powtórzy jeszcze 634683 razy, że gdyby to on dalej kierował przebudową Kaponiery, to rondo byłoby gotowe w listopadzie 2015 r.

16. Marka BMW uczci 100 lat istnienia.

17. Przez Poznań przebiegnie kolejny maraton, kolejny półmaraton i kolejny triathlon.

18. Poznamy skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Nie zdążymy jednak zdobyć żadnego medalu.

19. Nadejdzie premiera gry Tropico 5. To jednak wyzwanie dla mięczaków, zarządzanie małą wyspą to pikuś, jeśli porównać to do przebudowy ronda w centrum miasta.

Lista, oczywiście, nie jest zamknięta. Jeśli macie własne propozycje - zgłaszajcie koniecznie!

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: