Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Rusza Euro 2012. Strefa otwarta. Zaczynamy!

#Euro 2012 #Poznań #strefa kibica #plac Wolności #reprezentacja Polski

SEWERYN LIPOŃSKI
8 czerwca 2012

Zaczęło się! Równo o godz. 15 strefa kibica otworzyła bramy dla kibiców. Choć już wcześniej na ulicach było całkiem wesoło i biało-czerwono.

Atmosfera jest iście „eurowa”. Tysiące poznaniaków (i nie tylko) poubieranych w polskie barwy bawią się, podskakują, machają rękoma pod sceną, na której trwają pierwsze koncerty.

Pięć lat temu w tym miejscu, na placu Wolności czekaliśmy na decyzję, kto zorganizuje Euro 2012. I wszyscy cieszyliśmy się, gdy okazało się, że będą to Polska i Ukraina. Dziś zaczynamy wielkie świętowanie

Tomasz Kayser, wiceprezydent PoznaniaZrobiłem kilka zdjęć, ale niestety sprzęt zawodzi i nie mogę Wam ich teraz pokazać. Musicie uwierzyć na słowo: w strefie kibica już od pierwszej godziny są prawdziwe tłumy. I schodzą kolejni... Przypomnę tylko, że w strefie kibica spodziewany jest dziś komplet 30 tys. ludzi.

Podejrzewam, że prawdziwe szaleństwo zacznie się o 18.00, gdy sędzia rozpocznie mecz Polska-Grecja. A co się będzie działo, jeśli biało-czerwoni dziś wygrają - nawet sobie nie wyobrażam.

Co tu więcej mówić i pisać?... Zaczynamy!!

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: