Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

A czy Ty dostałeś(aś) już ulotkę od Grobelnego?

#Euro 2012 #Poznań #UEFA #Ryszard Grobelny #stadion #strefa kibica #remonty

SEWERYN LIPOŃSKI
2 czerwca 2012

W zasadzie nawet nie ulotkę, tylko całą broszurkę. Urzędnicy rozsyłają poznaniakom informator o Euro 2012.Po jego rozłożeniu wita nas list od prezydenta Ryszarda Grobelnego:

Drodzy Mieszkańcy Poznania, przed nami wielkie futbolowe święto (...). Wszyscy wiemy, że poznańscy kibice to najlepsi spośród wszystkich. (...) Mieszkańcy Poznania to także otwarci, serdeczni i życzliwi gospodarze. Z pewnością takie samo wrażenie wywiozą europejscy goście, którzy zdecydują się spędzić czas turnieju właśnie w Poznaniu

Prezydent Poznania Ryszard GrobelnyPrezydent przypomina też w liście inwestycje, jakie miasto zrealizowało (lub właśnie kończy) przed Euro 2012. I dziękuje poznaniakom za wyrozumiałość w trakcie uciążliwych remontów. Nie ma za co, panie prezydencie. Wielkiego wyboru nie mieliśmy.

Co znajdziemy w informatorze? 1) informacje o strefie kibica, 2) zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta, 3) porady dla mieszkańców Starego Miasta, jak jeździć podczas utrudnień, i do tego informacja że komunikację miejską będą mieli za darmo, 4) zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu, 5) dane kontaktowe do organizatorów.

Jak podaje PAP, informator ma trafić do każdego domu i mieszkania w Poznaniu. Miasto wydrukowało 244 tys. egzemplarzy.

Do mojej skrzynki trafił już kilka dni temu. Nie ukrywam, że byłem trochę zaskoczony, bo według pierwotnych planów taki informator o zmianach związanych z Euro 2012 mieli dostać tylko mieszkańcy centrum i okolic stadionu.

A tu proszę, dostają wszyscy poznaniacy. Plus dla urzędników. Choć zastanawiam się, czy nie jest to lekko spóźnione, i czy nie należało rozesłać tych informacji jakieś 2-3 tygodnie temu – czyli jeszcze zanim wielu zaczęło narzekać na całe to „eurowe” szaleństwo wokół.

Z drugiej jednak strony – pewnie wtedy informator trafiłby na półkę albo do kosza. I dopiero tuż przed turniejem zaczęłoby się nerwowe pytanie: a które ulice będą zamknięte? a w jakich godzinach? a jak pojadą tramwaje?

Teraz, gdy informator trafia do nas na kilka, kilkanaście dni przed Euro 2012, nie powinno być podobnych problemów.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: