Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Prezydent Grobelny zgadza się na mecze

#Euro 2012 #Poznań #Ryszard Grobelny #UEFA #stadion

SEWERYN LIPOŃSKI
25 maja 2012

Nieco umknął nam wszystkim wczorajszy komunikat od spółki PL.2012. Prezydent Ryszard Grobelny wydał zgodę na rozegranie wszystkich trzech spotkań Euro 2012 w Poznaniu.

To niby zwykła formalność. Oczywista oczywistość, która nikogo nie powinna dziwić, zwłaszcza znając entuzjastyczne nastawienie prezydenta Grobelnego do organizacji Euro 2012.

Z tymi zgodami to bywało różnie

A jednak ta zgoda nie była taka oczywista. Warto tu przypomnieć, jakie cuda i przeboje miały miejsce przed meczem Ligi Europejskiej z Manchesterem City – nie dalej jak półtora roku temu z kawałkiem.

Zastrzeżenia do stadionu miała wtedy policja. Wydała negatywną opinię. Wszyscy zastanawiali się, czy i prezydent Grobelny postąpi tak samo. Ostatecznie Grobelny zgodził się wtedy na rozegranie meczu.

Nie miał za to wiele do gadania już kilka miesięcy później, gdy UEFA ograniczyła widownię meczu Lecha Poznań ze Sportingiem Braga do 30 tys. ludzi.

Mamy te wydarzenia świeżo w pamięci. Dlatego zgoda na wszystkie trzy mecze Euro 2012 wydana tak wcześniej (najszybciej z polskich miast) jest dobrym znakiem. Najwyraźniej stadion i jego okolice są już na tyle dobrze przygotowane i sprawdzone, że urzędnicy nie mają wątpliwości, czy mogą wziąć za nie odpowiedzialność.

To teraz tak dla przypomnienia. Mecze Euro 2012 w Poznaniu:

10 czerwca 2012 20:45
Irlandia vs Chorwacja

14 czerwca 2012 18:00
Włochy vs Chorwacja

18 czerwca 2012 20:45
Włochy vs Irlandia

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: