Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeMistrzostwa już za nami. Na razie w piłce ulicznej

#Euro 2012 #Poznań #Malta #piłka uliczna #Krewni Euro #Ambasadorzy Euro

SEWERYN LIPOŃSKI
6 maja 2012

Poznań na ten weekend stał się stolicą polskiej piłki nożnej. I to wcale nie przez zbliżające się Euro 2012. Po prostu poznaliśmy u nas mistrza kraju w piłce, w której nie ma wślizgów, piłkę można odbijać o bandy, a połowa ma siedem minut.Turniej rozegrano nad Maltą. Podobnie jak na Euro, rywalizowało 16 zespołów. Na tym podobieństwa jednak się kończą. Mistrzostwa Europy w czerwcu potrwają ponad trzy tygodnie. W przypadku piłki ulicznej na wyłonienie mistrza potrzeba było zaledwie dwóch dni.

Niestety nie mogłem samemu zajrzeć nad Maltę, by zobaczyć najlepszych ulicznych piłkarzy w akcji. Zapraszam więc do przeczytania relacji mojej redakcyjnej koleżanki Justyny Sucheckiej z pierwszego dnia turnieju. A także do obejrzenia zdjęć ze zmagań ulicznych piłkarzy zrobionych przez Łukasza Ogrodowczyka.

Zawody w piłce ulicznej są o tyle cenne, że biorą w nich udział bezdomni i osoby leczące się z alkoholizmu. Moim zdaniem to świetny przykład, jak sport może stać się szansą dla tzw. wykluczonych.

Warto tu przypomnieć, że Poznań ma na koncie własne akcje społeczne związane z nadchodzącymi mistrzostwami. Takie jak Krewni Euro czy też Ambasadorzy Euro, którzy promują turniej wśród ludzi na co dzień nieinteresujących się szczególnie piłką nożną.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: