Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjePolak nie Hiszpan. Typy kibiców na Euro 2012

#Euro 2012 #kibice #Irlandia #Sharp FanLabs #Poznań #Kicker #Hiszpania #reprezentacja Polski

SEWERYN LIPOŃSKI
9 marca 2012

Jeszcze coś a propos kibiców. Niemiecki „Kicker” pisze o ich zwyczajach, powołując się na wyniki ankiet Sharp FanLabs.

Potwierdza się, że kibicowanie reprezentacji na dużym turnieju to szczególna sprawa. I chyba pewnego rodzaju uzależnienie. 29 proc. uczestników ankiety byłoby gotowych zrezygnować na miesiąc z alkoholu (a 18 proc. nawet na cały rok!), a aż 45 proc. z seksu – jeśli tylko rekompensatą miałby być triumf ich drużyny narodowej na Euro 2012.

Jest też co nieco o kibicowskich łzach. Ponoć co trzeci z przepytanych kibiców płacze o porażkach swojej reprezentacji, a co piąty – nawet po jej zwycięstwach, z radości. Ponoć szczególnie emocjonalni pod tym względem są Irlandczycy. Aż 80 proc. przyznało, że zdarzyło im się choć raz płakać po porażce. Czy będą wylewać łzy także na ulicach Poznania? W końcu grupę mają niełatwą...

Całe badanie oczywiście warto traktować w kategoriach bardziej humorystycznych. Zresztą na stronie Sharp FanLabs można zauważyć, że profile kibiców poszczególnych nacji nie różnią się jakoś drastycznie. Ponoć najbardziej żądni chwały są Hiszpanie, ale też najbliżej im do „kibiców od święta”.

Z kolei Polacy to „grzejący ławę”, z lekką tendencją do chłodnego obserwowania. Czyżby? Pamiętając reakcje i komentarze po porażkach na mundialach 2002 i 2006, czy na Euro 2008, jakoś nie jestem przekonany :)

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: