Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Już tylko 100 dni do Euro 2012. Odliczanie trwa!

#Euro 2012 #Poznań #inwestycje #Stadion Miejski #Poznań Główny

SEWERYN LIPOŃSKI
29 lutego 2012

No i stało się. Dziś w kalendarzach odliczających czas do Euro 2012 magiczna „setka”. Wprawdzie licznik po prawej zaprzecza – widnieją na nim 102 dni – ale to dlatego, że odlicza do rozpoczęcia turnieju w Poznaniu (a jak wiadomo, pierwszy mecz Euro 2012 przy Bułgarskiej będzie 10 czerwca, dwa dni po otwarciu).

Czas na podsumowania tego, co już za nami, i tego co jeszcze przed nami – wieczorem. Na razie zalinkuję do tego, co poznańskie media przygotowały na ten wyjątkowy dzień. Wyjątkowy zresztą pod dwoma względami. Tak się bowiem złożyło, że magiczne 100 dni do Euro 2012 przypada akurat w dzień przestępny, 29 lutego.

Na stronach „Gazety” sprawdzamy, na jakim etapie są poszczególne poznańskie inwestycje: stadion, remontowane ulice, dworzec i lotnisko, trasy tramwajowe...

...podobne zestawienie prezentuje dziś portal Epoznan.pl. A „Głos Wielkopolski” sprawdza to samo na zdjęciach.

Radio Merkury skupia się dziś na kibicach, którzy przyjadą z zagranicy do Poznania (według obecnych szacunków ma ich być około 60 tys.). I na tym, jak się odnajdą w naszym mieście, co będą mogli zobaczyć.

Praktycznie wszyscy podkreślają, że przygotowania idą pełną parą. Bo na 100 dni przed turniejem o Euro 2012 w Poznaniu można powiedzieć wiele – ale na pewno nie to, że nie czuć, że się zbliża. Praktycznie w każdym miejscu miasta natkniemy się na różne prace związane z turniejem. To chyba pozytywny znak.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: