Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeSEWERYN LIPOŃSKI
12 stycznia 2012

Strefa kibica na placu Wolności będzie otwierana dopiero o godz. 15, za to w weekendy ostatni kibice opuszczą ją nawet o drugiej w nocy. A kto będzie nią zarządzał? Jest dwóch chętnych.

To konkrety, które przyniosło środowe, kolejne już spotkanie w sprawie strefy kibica w Poznaniu.

Przypomnę tylko: podczas Euro 2012 fani futbolu będą się bawić i oglądać mecze w centrum miasta na placu Wolności. To rozwiązanie nie przypadło do gustu okolicznym mieszkańcom. Dlatego od paru miesięcy miasto dogaduje się z nimi, rozważając różne formy rekompensaty za uciążliwe sąsiedztwo podczas turnieju.

Początkowo strefa miała działać codziennie od godz. 14 do północy. Będzie jednak inaczej.

Teraz już wiemy na pewno, że codziennie otwierana będzie o godz. 15. Za to dłużej czynna będzie w weekendy. W piątki i soboty kibice będą mogli przebywać w strefie tak samo długo jak w dniu meczu, czyli do godz. 2 w nocy

Katarzyna Parysek z biura Euro 2012 w Urzędzie Miasta Poznania, "Gazeta Wyborcza"Wciąż nie wiadomo, kto będzie zarządzał strefą. Znamy już chętnych. To Międzynarodowe Targi Poznańskie (ich oferta jest warta 26 mln zł) oraz firma Innovations z My Music (18 mln zł).

Warto tu przypomnieć, że miasto planowało przeznaczyć 20 mln zł. Jeśli więc wybierze ofertę MTP – będzie musiało nieco dołożyć do interesu.

Jednak cena nie będzie jedynym kryterium. Bo 40 proc. znaczenia w przetargu to „atrakcyjność oferty”. Firma, która wygra przetarg i będzie zarządzać strefą, będzie musiała zadbać m.in. o porządek i bezpieczeństwo – czyli to, na czym najbardziej zależy przyszłym sąsiadom strefy kibica.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: