Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Remont Grunwaldzkiej tuż tuż. A co z ludźmi?

#Euro 2012 #Poznań #Grunwaldzka #inwestycje #trzecia rama #ZKZL

SEWERYN LIPOŃSKI
2 listopada 2011

Za kilka dni mają ruszyć prace przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej. Kilka domów trzeba będzie wyburzyć. Tymczasem władze miasta wciąż nie dogadały się z jedną z mieszkających tam rodzin – pisze „Głos Wielkopolski”.

Podobny problem był wcześniej z dwiema innymi rodzinami mieszkającymi przy Bułgarskiej. Ale w ich przypadku udało się osiągnąć porozumienie.

Tym razem może być trudniej. Bo wspomniana rodzina nie ma się gdzie przenieść – kłania się brak lokali socjalnych w Poznaniu – a do tego nie zgadza się z wyceną domu, który ma opuścić.

Dziś mieszkańców odwiedzili przedstawiciele spółki Infrastruktura Euro 2012 (to ona prowadzi inwestycję przebudowy Grunwaldzkiej). Skończyło się na deklaracji, że „spółka wesprze” ich w staraniach o lokal zastępczy. Ale jak to zrobi? Nie wiadomo.

Sytuacja jest napięta. Tym bardziej, że przebudowa Grunwaldzkiej i tak jest już opóźniona. Nie uda się jej skończyć do Euro 2012. Do końca kwietnia ma być gotowa nowa nitka drogi oraz nowe tory tramwajowe.Tak ma wyglądać przebudowa ul. Grunwaldzkiej / rys. Infrastruktura Euro 2012

Dopiero po mistrzostwach przyjdzie czas na remont starej nawierzchni oraz słynne, kontrowersyjne wiadukty nad planowaną, nieistniejącą jeszcze trzecią ramą komunikacyjną.

Czy jednak w tym pośpiechu urzędnicy nie zapomną o ludziach? Obecne problemy pokazują, że – niestety – już zapomnieli. A przynajmniej odłożyli te sprawy na ostatnią chwilę.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: