Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjePoznań w budowie. Część 2: Kaponiera i okolice

#Euro 2012 #Poznań #rondo Kaponiera #inwestycje #Pestka #Roosevelta

SEWERYN LIPOŃSKI
29 października 2011

Pół Poznania wciąż rozkopane. Dziś parę zdjęć z prac trwających przy rondzie Kaponiera na ul. Roosevelta.

Remont częściowo zaczął się już w wakacje. Ale na dobre ruszył we wrześniu – właśnie wtedy drogowcy zamknęli dojazd z mostu Dworcowego na rondo Kaponiera. Przejazd przez samo rondo – jak widać na poniższych zdjęciach – też jest utrudniony.
Przy samym rondzie wiszą plakaty opisujące inwestycję jako „przebudowa węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera”. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę składa się z dwóch części.

Pierwsza – która trwa obecnie – to taki „lifting” przed Euro 2012. Drogowcy do końca kwietnia mają wyremontować tylko wspomniany fragment ul. Roosevelta oraz jej skrzyżowanie z ul. Bukowską. Po przebudowie Roosevelta będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę.

Drugi etap zacznie się dopiero po Euro 2012, w sierpniu przyszłego roku. Wtedy drogowcy wejdą na dalszy odcinek ul. Roosevelta (między rondem a mostem Dworcowym). Najistotniejsza będzie jednak przebudowa przejścia podziemnego pod samym rondem, które ma wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Będzie kilka poziomów, powstanie przystanek Pestki... Te prace mają się zakończyć dopiero pod koniec 2013 r.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: