Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeKto ugości reprezentację? Nie wiadomo

#Euro 2012 #reprezentacja #Warszawa #Grodzisk Wielkopolski #PZPN

SEWERYN LIPOŃSKI
26 października 2011

Kolejna wpadka PZPN. Jak donoszą Eurosport i PAP, polska reprezentacja nie ma jeszcze… centrum pobytowego na Euro 2012. I może mieć poważny problem, żeby je znaleźć.

To istna groteska, jeśli wziąć pod uwagę, że jesteśmy gospodarzami turnieju. Ze znalezieniem bazy treningowej nie powinniśmy więc mieć problemu. A jednak mamy.

Eurosport opisuje perypetie polskiej kadry, która na pół roku przed mistrzostwami nie wie, gdzie będzie w ich trakcie przebywać.

Najpierw miał być Grodzisk Wielkopolski. Ale gdy okazało się, że Polska zagra w Warszawie i we Wrocławiu, zrezygnowano z tego pomysłu. Kolejne proponowane ośrodki – w Józefowie i w Warce – zarezerwowały już inne reprezentacje.

Mało tego. Dyrektor reprezentacji Konrad Paśniewski twierdzi, że być może wybierzemy ośrodek dopiero po grudniowym losowaniu grup. A konkretnie po tym, jak już… ośrodki wybiorą inne reprezentacje!

Ponoć trwają też negocjacje z jednym z warszawskich hoteli. Pozostaje tylko zapytać, czy hotel w stolicy to równie dobre miejsce na zgrupowanie kadry podczas ważnego turnieju, jak specjalistyczny ośrodek.

Tak sobie myślę… A może ten Grodzisk nie byłby jednak taki zły? Na mecz do Wrocławia stamtąd zdecydowanie bliżej. A i do stolicy można jakoś dojechać. W końcu autostrada A2 ma być gotowa na Euro 2012. Podobno.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: