Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Stadiony na Euro 2012 gotowe. No, nie do końca

#Euro 2012 #Poznań #Warszawa #Wrocław #Gdańsk #stadiony #POSiR

SEWERYN LIPOŃSKI
23 października 2011

Krótki przegląd stadionów na Euro 2012 z gazeta.pl. Na każdym zostało jeszcze coś do zrobienia.

O tym, co jeszcze trzeba dokończyć na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, opowiedział dyrektor POSiR Ryszard Żukowski:

Największe prace trwają obecnie mad otoczeniem stadionu, m.in. drogami dojazdowymi. Ale do końca roku powinniśmy się z tym uporać, może na wiosnę zostanie jeszcze jakaś kosmetyka. Wyzwaniem jest dla nas także stworzenie profesjonalnego systemu kateringowego, bo w tej chwili właściwie go nie ma. Co prawda katering jest, ale to bardziej taka proteza i wersja przejściowa

Ryszard Żukowski, dyrektor POSiR, gazeta.plDyrektor wspomina też o dodatkowych stanowiskach dla komentatorów oraz specjalnych namiotach przy stadionie. Akurat te elementy miałyby zniknąć po Euro 2012, bo nie będą już potem potrzebne.

Tak jak można było przypuszczać, nie jesteśmy sami. Praktycznie każdy z czterech stadionów wybudowanych na Euro 2012 tuż po otwarciu ma jakieś niedoróbki.

PGE Arena w Gdańsku działa od dwóch miesięcy. Rzecznik Lechii Gdańsk (operatora stadionu) twierdzi, że zostały jeszcze tylko kosmetyczne prace, typu monitoring na zewnątrz stadionu albo usunięcie problemów z zasięgiem komórek. Ale to wypowiedź sprzed kilku dni. Ciekawe, co powiedziałby po wczorajszym meczu o zraszaczach przerywających mecz :)We Wrocławiu nie było jeszcze żadnego meczu. Ale już wiadomo, że trzeba zbudować parking dla autokarów. Na dokończenie czeka też zaplecze techniczne i medyczne obiektu.

No i wreszcie Stadion Narodowy w Warszawie. Budowa jeszcze trwa – ma się zakończyć pod koniec listopada. Trwają prace przy nagłośnieniu. Tu jednak największa niedoróbka już wyszła na jaw: kilka miesięcy temu okazało się, że schody są źle skonstruowane i trzeba je naprawiać. Do tego przecieka dach.

Na szczęście do Euro 2012 jeszcze ponad pół roku. Jest sporo czasu, żeby wszystkie wspomniane usterki wyeliminować.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: