Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Tysiące chętnych na wolontariat

#Euro 2012 #Poznań #wolontariusze #UEFA #Polska #Ukraina #wolontariat

SEWERYN LIPOŃSKI
19 października 2011

UEFA zakończyła przyjmowanie kandydatów na wolontariuszy. Na Euro 2012 ma ich być 5,5 tys. Chętnych jest ponad cztery razy więcej. A to nie koniec, bo własną rekrutację zaczynają miasta.

Początkowo zgłoszenia do wolontariatu UEFA miały trwać tylko do końca września. Jednak organizatorzy turnieju przedłużyli termin – jak tłumaczyli, chcieli dać szansę jeszcze większej liczbie osób.

Liczba ta i tak jest imponująca. W Polsce i na Ukrainie zgłosiło się w sumie blisko 24 tys. kandydatów. Wśród nich oczywiście nie tylko Polacy i Ukraińcy. Są też Rosjanie, Włosi, Niemcy, Hiszpanie… A reporterzy TVP Info trafili niedawno na gościa z Indii:Przesłuchania kandydatów zaczęły się już kilka tygodni temu. Na jedno miejsce przypada aż czterech chętnych, więc szykuje się ostra konkurencja.

Jeśli ktoś się nie zgłosił – jeszcze nic straconego. Bo właśnie ruszyła rekrutacja do tzw. wolontariatu miejskiego. Czym on się różni od wolontariatu UEFA? Na stronie internetowej czytamy:

Wolontariusze UEFA pełnią swoje funkcje w miejscach, w których odbywa się sportowa część Turnieju, natomiast wolontariusze przestrzeni publicznej będą zaangażowani we wszystkich innych miejscach w Miastach Gospodarzach ważnych z perspektywy kibiców, turystów i mieszkańców: np. centra miast, strefy kibiców, lotniska i dworce.

Kandydaci na wolontariuszy miejskich mogą się zapisywać na www.wolontariatmiejski2012.pl. W Poznaniu takich wolontariuszy potrzeba około 600.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: