Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Czas rozkopać Warszawę, Łódź i Gdańsk

#Poznań #Warszawa #Gdańsk #Łódź #druga linia metra #inwestycje #Łódź Fabryczna

SEWERYN LIPOŃSKI
15 października 2011

Fakty TVN pokazały materiał o inwestycjach, które właśnie ruszają w Łodzi, Gdańsku i stolicy. – Warszawę od poniedziałku może czekać częściowy paraliż – zapowiedział prowadzący program Piotr Marciniak. Co ciekawe, o Poznaniu ani słowa.

Materiał Faktów do obejrzenia na stronach TVN24

W Warszawie rusza budowa drugiej linii metra. W Łodzi mieszkańcy (na czele z ministrem Grabarczykiem) żegnają stary dworzec Łódź Fabryczna – nowy powstanie pod ziemią.

A co słychać w Gdańsku? Tam w planach mają tunel pod Wisłą. Choć akurat w tym przypadku do budowy jeszcze daleko.

Skoro jednak mówimy o potencjalnych problemach komunikacyjnych – to brak jakiejkolwiek wzmianki o Poznaniu może nieco dziwić. W końcu akurat pod tym względem Poznań od paru tygodni jest prekursorem. Zwłaszcza wśród miast organizujących Euro 2012. Nikt paraliżu nie musi przewidywać. On tu już, niestety, jest.

Może to dlatego, że zamiast jednej czy dwóch „głośnych” inwestycji – takich jak metro czy podziemny dworzec – jest u nas kilka mniejszych.

Pewnie hasła typu „przedłużenie Pestki”, „tramwaj na Franowo” czy „remont Kaponiery” ludziom spoza Poznania wiele nie mówią. No, może kojarzą rozbudowę Ławicy czy nowy Poznań Główny (choć o nim najgłośniej było ostatnio z powodu sporu wokół nazwy).

Tak czy inaczej – powodzenia dla inwestycji w pozostałych miastach. I oby jak najmniej problemów komunikacyjnych dla warszawiaków, łodzian czy gdańszczan. Tu akurat warto wyciągnąć wnioski z lekcji, jaką właśnie przechodzą poznaniacy :)

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: