Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Oni zagrają na Euro 2012. Kto w Poznaniu?

#Euro 2012 #Poznań #Stadion Miejski #eliminacje #baraże #Franciszek Smuda

SEWERYN LIPOŃSKI
12 października 2011

Euro 2012 ma coraz mniej tajemnic. Po wczorajszych meczach kończących eliminacje znamy już większość drużyn, które awansowały do turnieju. To właśnie one zagrają w czerwcu w Polsce i na Ukrainie.

Do gry na Euro 2012 mogą się już szykować:

Polska, Ukraina (gospodarze), Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Rosja, Grecja, Francja, Dania, Szwecja.

Jeśli sięgnąć pamięcią wstecz – bardzo przypomina to skład finałowy Euro 2004. Grały tam wszystkie z wymienionych drużyn (oczywiście poza Polską i Ukrainą).

Ale to tylko 12 reprezentacji. Są jeszcze cztery wolne miejsca. Kto je zajmie? O tym zadecydują listopadowe baraże. Losowanie par jutro w Krakowie. Szansę na awans z barażu mają:

Czarnogóra, Portugalia, Turcja, Irlandia, Chorwacja, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Estonia.

Kibiców z Poznania najbardziej interesuje, kto zagra w naszym mieście. Przypomnę: w Poznaniu odbędą się trzy mecze grupy C – 10, 14 i 18 czerwca. Tu jest jeszcze wiele możliwości. Wszystko zależy od losowania grup Euro 2012, które dopiero w grudniu w Kijowie.

Na dziś wiemy tylko tyle, że z wymienionych drużyn na pewno nie zagrają w Poznaniu Polska (będzie grać w grupie A, czyli Warszawa-Wrocław) ani Ukraina (analogicznie mecze grupowe na własnych boiskach). A także Hiszpania oraz Niemcy lub Holandia – czyli dwie najwyżej rozstawione ekipy. One, nawet jeśli trafią do naszej grupy, dostaną mecze w Gdańsku.

Natomiast Włochy, Anglia czy Francja (a także Portugalia – jeśli awansuje po barażu) jak najbardziej mogą trafić na „poznańskie” mecze.

Za to Rosjanie przyjadą do Poznania już w listopadzie, na mecz towarzyski z Polską. Choć trener Franciszek Smuda wczoraj na antenie TVP wypalił, że zagramy ze… Związkiem Radzieckim :)


Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: