Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Co dalej ze stadionem przy Bułgarskiej

#Euro 2012 #Poznań #Stadion Miejski #JSK Architekci #Lech Poznań

SEWERYN LIPOŃSKI
8 października 2011

„Głos Wielkopolski” pisze szczegółowo o tym, jak przez najbliższe miesiące ma zmienić się Stadion Miejski w Poznaniu. Przypomnijmy: obiekt zbudowany za 713 mln zł funkcjonuje już ponad rok – ale trzeba go jeszcze dostosować do wymogów UEFA i usunąć niedoróbki, które wyszły na jaw już po otwarciu.

W wakacje radni zgodzili się, żeby przeznaczyć na to kolejne 33 mln zł. Prace – prowadzone przez JSK Architekci – mają ruszyć w grudniu. Na przygotowanie stadionu do Euro 2012 będzie więc zaledwie pół roku.

Czy poradzimy sobie z tym wyzwaniem? Jestem optymistą, choć czas nie jest naszym sprzymierzeńcem

Mariusz Rutz z JSK Architekci, "Głos Wielkopolski"Pod trzecią trybuną na powstać sportowy bar z centralną kuchnią. Do tego klinika rehabilitacyjna, klub fitness, a być może również klubowe muzeum Lecha Poznań.

Jedną z najistotniejszych spraw do załatwienia są stoiska gastronomiczne – to właśnie ich (w większej liczbie) domaga się UEFA na poznańskim stadionie.

Dlaczego prace wykończeniowe ruszają dopiero teraz? Bo miasto dopiero niedawno wykupiło prawa autorskie do projektu od Wojciecha Ryżyńskiego. Bez nich nie można było przeprowadzić żadnych zmian na stadionie. Dopiero po załatwieniu tej sprawy został też wybrany operator obiektu – Lech Poznań w konsorcjum z Marcelin Management.

Firma JSK Architekci chwali się swoimi poprzednimi projektami, m.in. w Warszawie i Dusseldorfie. Poznańskiego obiektu nie projektowała – zrobił to wspomniany Wojciech Ryżyński – ale teraz ma okazję sprawdzić się przy jego „poprawianiu”. Nie może zawieść. Bo gdyby stadion nie był gotowy, Euro 2012 w Poznaniu mogłoby stanąć pod znakiem zapytania.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: