Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Dwa tygodnie w bonusie dla wolontariuszy

#Euro 2012 #Poznań #wolontariusze #UEFA #wolontariat

SEWERYN LIPOŃSKI
2 października 2011

UEFA przedłużyła termin zgłoszeń dla kandydatów na wolontariuszy do 16 października. A chętnych już teraz jest kilkakrotnie więcej niż miejsc.

Na Euro 2012 w Polsce ma być 6 tys. wolontariuszy. Zgłosiło się już kilkanaście tysięcy! Tylu chętnych nie było jeszcze nigdy w historii mistrzostw.

Zapisy początkowo miały być do 30 września. Jednak UEFA postanowiła dać szansę jeszcze większej liczbie osób. Kandydaci zgłaszają się do najróżniejszych działów: np. obsługa stadionowa, transport, akredytacje, informatycy obsługujący sieć komputerową…

- To co cieszy najbardziej u kandydatów, to taka pasja, chęć zostania wolontariuszem i oferowania swojej wiedzy, umiejętności – mówił mi ostatnio Adam Olkowicz, szef Euro 2012 w Polsce.

Muszę przyznać, że też jestem pod wrażeniem tej mobilizacji. Tyle się ostatnio mówi o kiepskiej sytuacji młodych osób: że wielu desperacko musi się chwytać jakiegokolwiek zajęcia, byle płatnego. Wydawałoby się, że w tej sytuacji wolontariat nie ma szans.

A tu proszę: kilkanaście dni pracy zupełnie „za free”, a jednak chętnych nie brakuje!

Teraz organizatorzy chcą wybrać najlepszych. Parę dni temu zaczęły się w Poznaniu przesłuchania kandydatów. Miałem okazję porozmawiać z dwojgiem studentów, którzy planują do końca maja załatwić sprawy związane ze studiami, żeby potem zostać kolejne 2-3 tygodnie w Poznaniu i móc w pełni zaangażować się przy Euro 2012.

Naprawdę fajnie, że udało się wykreować tak pozytywny wizerunek wolontariatu w Polsce. Zresztą nie tylko przy okazji Euro 2012. Bo przecież i w organizację innych imprez – np. poznańskich festiwali – angażuje się bezinteresownie wiele osób.

A zapisy na stronie UEFA trwają. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: