Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Internauci oceniają stadiony na Euro 2012

#Euro 2012 #Poznań #Warszawa #Wrocław #Gdańsk #Stadion Miejski #stadiony

SEWERYN LIPOŃSKI
24 września 2011

Natknąłem się na ciekawą sondę na portalu Gazeta.pl. Który ze stadionów zbudowanych na Euro 2012 jest najładniejszy? Na razie PGE Arena w Gdańsku bije na głowę wszystkie pozostałe (53 proc. głosów).

Przyznam szczerze, że też zagłosowałem na gdański obiekt. Nasz w Poznaniu byłby równie ładny, gdyby nie feralna trybuna, która jest niższa od pozostałych trzech. Być może właśnie dlatego Stadion Miejski w Poznaniu jest na razie ostatni (tylko 11 proc. wskazań). Zresztą nie oszukujmy się – dobór zdjęć przy sondzie ma tu kluczowe znaczenie.

O gustach niby się nie dyskutuje, ale jeśli mam być szczery, to z punktu widzenia kompletnego laika żaden z czterech stadionów nie powala mnie na kolana. Wszystkie cztery są mocno obudowane, zasłonięte i takie trochę „ciężkie”. Dla porównania obiekty wybudowane na World Cup 2002 w Korei i Japonii wydawały mi się o wiele ciekawsze (inna sprawa, że było ich zdecydowanie za dużo, bo aż 20!):Jestem ciekaw, co na ten temat powiedzieliby eksperci, np. krytycy architektury.

Na szczęście nie wygląd stadionów, tylko panująca na nich atmosfera będzie najważniejsza podczas Euro 2012. W Poznaniu z tym akurat nie powinno być większego problemu.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: