Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeSEWERYN LIPOŃSKI
27 sierpnia 2011

Trzy uczelnie w Poznaniu – Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Ekonomiczny – otwierają rok akademicki dużo szybciej niż zwykle. Na tym ostatnim zajęcia ruszają już w poniedziałek.

Wszystko z powodu Euro 2012. Chodzi m.in. o akademiki, które mają służyć jako część bazy noclegowej podczas turnieju.

Dlatego niektóre uczelnie zaczynają rok akademicki szybciej – żeby również szybciej go skończyć. Na Uniwersytecie Przyrodniczym letnia sesja egzaminacyjna ma trwać tylko do 31 maja. Na Uniwersytecie Ekonomicznym do 6 czerwca, a na politechnice? Chciałem to sprawdzić – ale na stronie internetowej uczelni wciąż widnieje tylko kalendarz roku akademickiego… 2010/11.

Co na to studenci? Pewnie niektórym podoba się, że praktycznie cały czerwiec w przyszłym roku będą mieli wolny. Choć materiał Panoramy TVP pokazuje, że nie wszyscy są zadowoleni. Nie dziwię się, bo doszły mnie słuchy, że opłaty za wynajem mieszkań w Poznaniu w ostatnich tygodniach poszybowały przeraźliwie wysoko. Pewnie m.in. właśnie z tego powodu.

Pozostałe uczelnie w Poznaniu nie zdecydowały się na zmiany. I zaczynają zajęcia tradycyjnie na przełomie września i października.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: