Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeEUROWYBORY 2019 » KOMITETY » Kukiz'15

Kukiz'15


Info o komitecie i jego program

Ruch (zawsze podkreślają, że nie są partią) Pawła Kukiza powstały po tym, jak sam Kukiz niespodziewanie zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich w 2015 r.

Szyld Kukiz'15 łączy ludzi o bardzo różnych poglądach. Dla nich wspólnym mianownikiem jest sprzeciw wobec panującego w Polsce systemu partyjnego, który ich zdaniem powoduje, że politycy w praktyce nie reprezentują wyborców i nie realizują ich interesów.

Do wyborów europejskich Kukiz'15 idzie z hasłem "Polska w Europie, Europa dla Polski". Przedstawiciele ugrupowania postulują walkę z establishmentem oraz równość szans i praw dla wszystkich państw w Europie. Przekonują, że obecnie unijne instytucje służą wyłącznie interesom Francji i Niemiec.

Strona www
www.ruchkukiza.pl

Facebook
www.facebook.com/KUKIZ15/

Twitter
www.twitter.com/KUKIZ15

Lider listy w Wlkp

MAREK JUREK

Założyciel i do niedawna lider silnie konserwatywnej Prawicy Rzeczypospolitej. Były marszałek Sejmu (2005-2007), od 2014 r. europoseł, z wykształcenia historyk.

Zaangażowany już w latach 70. i 80. w działalność opozycyjną w Ruchu Młodej Polski i Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Później współzałożyciel Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

Zasiadał w Sejmie w latach 1989-1993 i 2001-2007. Funkcję marszałka Sejmu pełnił za pierwszych rządów PiS, jednak zrezygnował ze stanowiska i odszedł z partii, gdy posłowie odrzucili projekt zmiany konstytucji w sprawie ochrony życia poczętego.

Szczegółowa sylwetka Marka Jurka na jego stronie internetowej
 

Cała lista kandydatów w Wlkp

1. Marek Jurek
2. Błażej Parda
3. Joanna Kosmalska
4. Katarzyna Luch
5. Jacek Fordon
6. Bartosz Garczyński
7. Julia Kochańska
8. Sabina Gatti
9. Jakub Pera
10. Jerzy Kozłowski
 

WYWIADY Z KANDYDATAMI Kukiz'15 Z WLKP

Wywiad z Błażejem Pardą [Radio Poznań]
- Głosowanie przez Internet to najlepszy sposób na uczynienie Unii Europejskiej bardziej demokratyczną – przekonuje Błażej Parda, poseł Kukiz’15 i kandydat tego ugrupowania w wyborach europejskich, w Radiu Poznań.

Marek Jurek: Nikt nie powinien padać ofiarą uprzedzeń [Radio Poznań]
- Widziałem połowę tego filmu, rzeczywiście fragmenty są bardzo poruszające, natomiast potrzebny jest również krytyczny odbiór - mówił Marek Jurek, lider wielkopolskiej listy Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego, o filmie "Tylko nie mów nikomu".

Sabina Gatti: My Polacy szybko się uczymy [Radio Poznań]
- Bardzo się ucieszyłam, że Kukiz'15 nawiązało kontakt z Ruchem Pięciu Gwiazd. Jak się o tym dowiedziałam, to po prostu byłam super, super szczęśliwa - mówi Sabina Gatti, kandydatka ruchu Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego.

Marek Jurek: Wyborcy nie są własnością żadnej partii [Radio Poznań]
- Potrzebne jest danie Polakom wyboru, żeby nie musieli wybierać między ambicjami polityków, tylko żeby tak naprawdę wybierali kierunek polityki Polski - mówi Marek Jurek, były marszałek Sejmu i lider listy Kukiz'15 do PE, w Radiu Poznań.