Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

EUROWYBORY 2019 » KOMITETY » Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS


Info o komitecie i jego program

Koalicyjny komitet utworzony przez Partię Razem, Unię Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Do PE startuje pod hasłem: "Wyższe pensje, niższe czynsze, bezpłatne leki!".

Jego program jest silnie lewicowy. Kandydaci Lewicy Razem postulują m.in. wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, skrócenie tygodnia pracy do 35 godz. oraz wprowadzenie minimalnych standardów opieki zdrowotnej w całej unii.

Poza tym Lewica Razem proponuje jednolity progresywny podatek dla firm w całej wspólnocie i specjalny fundusz mieszkaniowy na budowę lokali komunalnych i socjalnych.

Strona www
www.lewicarazem2019.pl/

Lider listy w Wlkp

WALDEMAR WITKOWSKI

Przewodniczący Unii Pracy. Poznaniak, były wicewojewoda (2001-2005), były radny wielkopolskiego sejmiku (2006-2018), obecnie prezes KS Posnania i szef spółdzielni mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego na Wildzie.

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. W latach 1976-1990 należał do PZPR. Cztery razy startował w wyborach do Sejmu, a raz do Senatu, ale w żadnym z tych podejść nie zdołał zdobyć mandatu.

Szczegółowa sylwetka Waldemara Witkowskiego na stronach Lewicy Razem
 

Cała lista kandydatów w Wlkp

1. Waldemar Witkowski
2. Anna Wachowska-Kucharska
3. Maciej Szlinder
4. Paulina Nowak
5. Konrad Nowacki
6. Beata Błażejczak-Kleczewska
7. Amadeusz Smirnow
8. Kamila Kasprzak-Bartkowiak
9. Anna Wilk-Baran
10. Dorota Koszal
 

WYWIADY Z KANDYDATAMI Lewica Razem Z WLKP

Waldemar Witkowski: Dla lewicowych wyborców jesteśmy jedyną alternatywą [Przegląd]
- Na naszej liście w Wielkopolsce nie ma spadochroniarzy - podkreśla Waldemar Witkowski, lider wielkopolskiej listy Lewicy Razem, w rozmowie z tygodnikiem "Przegląd".

Wywiad z Waldemarem Witkowskim [Radio Poznań]
- Wynagrodzenie europosłów jest zbyt wysokie i powinno zostać obniżone - przekonuje Waldemar Witkowski. Lider wielkopolskiej listy Lewica Razem w wyborach europejskich uważa, że zarabiają oni zbyt dużo w stosunku do wykonywanej pracy choćby w porównaniu z parlamentarzystami w Polsce.

Wywiad z Waldemarem Witkowskim [TVP Poznań]
Wywiad z Waldemarem Witkowskim, liderem listy Lewica Razem do PE, w TVP Poznań.