Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeEUROWYBORY 2019 » KOMITETY » Wiosna Roberta Biedronia

Wiosna Roberta Biedronia


Info o komitecie i jego program

Nowa partia na polskiej scenie politycznej założona przez Roberta Biedronia. Tworzą ją w większości ludzie niezwiązani wcześniej z polityką.

Postulaty Wiosny są typowo lewicowe. Jej przedstawiciele podkreślają m.in. konieczność walki o prawa kobiet, mniejszości seksualnych czy osób z niepełnosprawnościami. Mocno krytykują wszelkie powiązania państwa i samorządu z Kościołem.

Program Wiosny na wybory do Parlamentu Europejskiego zakłada pogłębianie integracji. Jednak partia Biedronia przekonuje, że po otwarciu granic i latach wielkich inwestycji wspólnota europejska powinna bardziej skupić się na samych ludziach, tak by zapewnić m.in. godne życie seniorom i lepszą opiekę zdrowotną.

Strona www
www.wiosnabiedronia.pl

Facebook
www.facebook.com/wiosnabiedronia/

Twitter
twitter.com/wiosnabiedronia

Lider listy w Wlkp

SYLWIA SPUREK

Do niedawna zastępczyni rzecznika praw obywatelskich ds. równego traktowania. Jest prawniczką, doktorem nauk prawnych, przedstawia się również jako feministka. Pracę doktorską pisała na temat prawnych aspektów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Zaangażowana od 20 lat w działania na rzecz praw człowieka. Pracowała m.in. w biurze pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania. Należy do Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Do partii Roberta Biedronia wstąpiła w marcu 2019 r.

Szczegółowa sylwetka Sylwii Spurek na stronach Wiosny
 

Cała lista kandydatów w Wlkp

1. Sylwia Spurek
2. Dariusz Standerski
3. Katarzyna Ueberhan
4. Mikołaj Pancewicz
5. Ewa Wójciak-Pleyn
6. Marcin Staniewski
7. Kalina Michocka
8. Zbigniew Zalesiński
9. Magdalena Decker
10. Ewa Jeżak

 

WYWIADY Z KANDYDATAMI Wiosna Z WLKP

Sylwia Spurek tłumaczy, dlaczego nie mogłaby być z kimś, kto nie jest weganinem oraz feministą [Głos Wielkopolski]
Z Sylwią Spurek, "jedynką" partii Wiosna z okręgu wielkopolskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, rozmawia Łukasz Cieśla.

Sylwia Spurek: Wiosna jest gotowa wziąć na siebie polityczne skutki wygaszenia kopalń do 2035 roku [Radio Poznań]
- Tu i teraz musimy podjąć jakąś decyzję – decyzję, która być może jest samobójstwem politycznym, a być może nie. Być może jest to odważna decyzja, która nie została podjęta ani przez PO, ani przez obecnie rządzących - mówi Sylwia Spurek, liderka listy Wiosny do PE, w Radiu Poznań.

Sylwia Spurek: Ciągle słyszę, że na prawa kobiet, LGBT i wsparcie osób z niepełnosprawnościami przyjdzie czas [Gazeta Wyborcza]
- Tak, PiS jest zły, ale Platforma jest pasywna, zachowawcza. To Wiosna daje nadzieję na to, że w tym kraju w końcu się coś zmieni - mówi Sylwia Spurek, kandydatka Wiosny do PE, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Sylwia Spurek. Co w PE dla Wielkopolski chce zrobić liderka Wiosny? [WTK]
Wywiad z Sylwią Spurek, liderką listy Wiosny w Wlkp, w programie Gość Wieczoru WTK.