www.poznanspozakamery.pl
facebook.com/poznanspozakamery

Poznań Spoza Kamery » Mistrzostwa już za nami. Na razie w piłce ulicznej

6 maja 2012,

Mistrzostwa już za nami. Na razie w piłce ulicznej

#Euro 2012  #Poznań  #Malta  #piłka uliczna  #Krewni Euro  #Ambasadorzy Euro

Poznań na ten weekend stał się stolicą polskiej piłki nożnej. I to wcale nie przez zbliżające się Euro 2012. Po prostu poznaliśmy u nas mistrza kraju w piłce, w której nie ma wślizgów, piłkę można odbijać o bandy, a połowa ma siedem minut.Turniej rozegrano nad Maltą. Podobnie jak na Euro, rywalizowało 16 zespołów. Na tym podobieństwa jednak się kończą. Mistrzostwa Europy w czerwcu potrwają ponad trzy tygodnie. W przypadku piłki ulicznej na wyłonienie mistrza potrzeba było zaledwie dwóch dni.

Niestety nie mogłem samemu zajrzeć nad Maltę, by zobaczyć najlepszych ulicznych piłkarzy w akcji. Zapraszam więc do przeczytania relacji mojej redakcyjnej koleżanki Justyny Sucheckiej z pierwszego dnia turnieju. A także do obejrzenia zdjęć ze zmagań ulicznych piłkarzy zrobionych przez Łukasza Ogrodowczyka.

Zawody w piłce ulicznej są o tyle cenne, że biorą w nich udział bezdomni i osoby leczące się z alkoholizmu. Moim zdaniem to świetny przykład, jak sport może stać się szansą dla tzw. wykluczonych.

Warto tu przypomnieć, że Poznań ma na koncie własne akcje społeczne związane z nadchodzącymi mistrzostwami. Takie jak Krewni Euro czy też Ambasadorzy Euro, którzy promują turniej wśród ludzi na co dzień nieinteresujących się szczególnie piłką nożną.