www.poznanspozakamery.pl
facebook.com/poznanspozakamery

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 w Wielkopolsce

Najważniejsze informacje o komitetach startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego i ich kandydatach na europosłów w okręgu 7 obejmującym woj. wielkopolskie

Do eurowyborów listy kandydatów zgłosiło sześć komitetów. W całym kraju powalczą o 52 mandaty deputowanych do Parlamentu Europejskiego. Jednym z okręgów jest Wielkopolska - każdy z komitetów zarejestrował tu listę z 10 kandydatami.

WYNIKI WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W KRAJU


Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
Koalicja prawicowych organizacji i środowisk o charakterze wolnościowym, konserwatywnym i narodowym. Jej twarzami są m.in. Grzegorz Braun, Kaja Godek, Janusz Korwin-Mikke czy lider ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Wiosna Roberta Biedronia
Nowa partia na polskiej scenie politycznej założona przez Roberta Biedronia. Tworzą ją w większości ludzie niezwiązani wcześniej z polityką. Podkreślają m.in. konieczność walki o prawa kobiet, mniejszości seksualnych, krytykują wszelkie powiązania państwa i samorządu z Kościołem.

Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni
Szeroka koalicja zawiązana przez szereg partii opozycyjnych z myślą o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do Platformy Obywatelskiej dołączyły Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Zieloni.

Prawo i Sprawiedliwość
Obóz rządzący Polską od 2015 r. Komitet nosi nazwę Prawo i Sprawiedliwość, jednak de facto są to listy całej Zjednoczonej Prawicy, w której skład wchodzą również politycy Porozumienia oraz Solidarnej Polski.

Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
Koalicyjny komitet utworzony przez Partię Razem, Unię Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Do PE startuje pod hasłem: "Wyższe pensje, niższe czynsze, bezpłatne leki!".

Kukiz'15
Ruch Pawła Kukiza powstały po tym, jak sam Kukiz niespodziewanie zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich w 2015 r. Szyld Kukiz'15 łączy ludzi o bardzo różnych poglądach. Dla nich wspólnym mianownikiem jest sprzeciw wobec panującego w Polsce systemu partyjnego.

 

Najnowsze wywiady z kandydatami do Parlamentu Europejskiego z Wlkp

WIOSNA BIEDRONIA
Sylwia Spurek tłumaczy, dlaczego nie mogłaby być z kimś, kto nie jest weganinem oraz feministą [Głos Wielkopolski]
Z Sylwią Spurek, "jedynką" partii Wiosna z okręgu wielkopolskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, rozmawia Łukasz Cieśla.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wywiad z Joanną Lichocką [Radio Poznań]
Gościem "Kluczowego Tematu" była kandydatka do Parlamentu Europejskiego Joanna Lichocka.

 

KUKIZ'15
Wywiad z Błażejem Pardą [Radio Poznań]
- Głosowanie przez Internet to najlepszy sposób na uczynienie Unii Europejskiej bardziej demokratyczną – przekonuje Błażej Parda, poseł Kukiz’15 i kandydat tego ugrupowania w wyborach europejskich, w Radiu Poznań.

 

LEWICA RAZEM
Waldemar Witkowski: Dla lewicowych wyborców jesteśmy jedyną alternatywą [Przegląd]
- Na naszej liście w Wielkopolsce nie ma spadochroniarzy - podkreśla Waldemar Witkowski, lider wielkopolskiej listy Lewicy Razem, w rozmowie z tygodnikiem "Przegląd".

 

KOALICJA EUROPEJSKA
Wywiad z Michałem Wawrykiewiczem [Radio Poznań]
Michał Wawrykiewicz mówił, że Parlament Europejski to miejsce, w którym powinni zasiadać euroentuzjaści. Kandydat Koalicji Europejskiej w rozmowie z Radiem Poznań zaznaczył, że to jego prywatna opinia.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wywiad z Janem Dziedziczakiem [Radio Poznań]
Gościem audycji Kluczowy Temat był poseł PiS Jan Dziedziczak, który mówił na antenie, że nie ma tematu roszczeń żydowskich w stosunku do państwa polskiego.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wywiad z Andżeliką Możdżanowską [TVP Poznań]
Wywiad z Andżeliką Możdżanowską, kandydatką PiS do Parlamentu Europejskiego, w TVP Poznań.

 

KUKIZ'15
Marek Jurek: Nikt nie powinien padać ofiarą uprzedzeń [Radio Poznań]
- Widziałem połowę tego filmu, rzeczywiście fragmenty są bardzo poruszające, natomiast potrzebny jest również krytyczny odbiór - mówił Marek Jurek, lider wielkopolskiej listy Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego, o filmie "Tylko nie mów nikomu".

 

KUKIZ'15
Sabina Gatti: My Polacy szybko się uczymy [Radio Poznań]
- Bardzo się ucieszyłam, że Kukiz'15 nawiązało kontakt z Ruchem Pięciu Gwiazd. Jak się o tym dowiedziałam, to po prostu byłam super, super szczęśliwa - mówi Sabina Gatti, kandydatka ruchu Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego.

 

LEWICA RAZEM
Wywiad z Waldemarem Witkowskim [Radio Poznań]
- Wynagrodzenie europosłów jest zbyt wysokie i powinno zostać obniżone - przekonuje Waldemar Witkowski. Lider wielkopolskiej listy Lewica Razem w wyborach europejskich uważa, że zarabiają oni zbyt dużo w stosunku do wykonywanej pracy choćby w porównaniu z parlamentarzystami w Polsce.

 

» zobacz wszystkie wywiady z wielkopolskimi kandydatami do PE

Najnowsze wpisy na Poznań Spoza Kamery o wyborach do Parlamentu Europejskiego