Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Wywiady z kandydatami do Sejmu i Senatu z Poznania

Wszystkie wywiady z poznańskimi kandydatami do Sejmu i Senatu w wyborach parlamentarnych 2019

Tutaj znajdziecie wszystkie rozmowy z kandydatami do Sejmu i Senatu, startującymi z Poznania lub okolic, przeprowadzane w tej kampanii. Zarówno te w gazetach, jak i w radiu czy w telewizji. Dział jest na bieżąco uzupełniany o nowe wywiady.

KOALICJA OBYWATELSKA
Franciszek Sterczewski: Nie idę do Sejmu po to, by reprezentować Grzegorza Schetynę [TVN24]
Stwierdziłem, że żarty się skończyły. To ostatnia chwila, żeby się zjednoczyć i powstrzymać te wszystkie złe rzeczy, które być może nam grożą - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Franciszek Sterczewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Więcej mandatów dla PiS w Poznaniu? [RADIO POZNAŃ]
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk komentował na antenie Radia Poznań najnowsze wyniki sondaży przedwyborczych.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
Adam Szłapka: Mam poczucie, że bardzo konkurencyjna lista zwiększa jej siłę [RADIO POZNAŃ]
- Ja mam poczucie, że bardzo konkurencyjna lista zwiększa siłę tej listy i bardzo mnie cieszy to, że w zasadzie wszyscy kandydaci pracują - mówi Adam Szłapka, poseł i kandydat Koalicji Obywatelskiej, w Radiu Poznań.

 

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Wojciech Jankowiak: Start w wyborach traktuję w kategoriach służby na rzecz formacji [RADIO POZNAŃ]
Gościem "Kluczowego Tematu" był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak - jedynka na poznańskiej liście PSL-u.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
Marcin Bosacki, kandydat do Senatu: Celem polityki jest ułatwianie życia ludziom [GAZETA WYBORCZA]
- Na 10 osób, którym próbuję dać ulotkę, siedem bierze, a z tych siedmiu jeden chce porozmawiać. I to niekoniecznie są nasi wyborcy, często to ludzie niezdecydowani - mówi Marcin Bosacki, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu w Poznaniu.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
Szymon Ziółkowski: Hejt to dla niektórych pożywka i sens życia w polityce [RADIO POZNAŃ]
Poseł Szymon Ziółkowski w rozmowie z Radiem Poznań odniósł się do informacji, że za zorganizowanym internetowym hejtem wymierzonym w przeciwników politycznych stoją ludzie powiązani z Platformą Obywatelską. - Ja się z tym nie identyfikuję – przyznaje.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jarosław Pucek: Chcę realizować politykę ponad obecnymi podziałami partyjnymi [RADIO POZNAŃ]
Kandydat PiS do Senatu w powiecie poznańskim Jarosław Pucek był gościem rozmowy Radia Poznań.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wywiad z Szymonem Szynkowskim vel Sęk [TVP POZNAŃ]
Wywiad z Szymonem Szynkowskim vel Sęk, wiceministrem spraw zagranicznych i kandydatem PiS do Sejmu, w TVP Poznań.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jadwiga Emilewicz: Będą pieniądze z budżetu państwa na budowę szpitala klinicznego w Poznaniu [RADIO POZNAŃ]
Minister Przedsiębiorczości i Technologii deklarowała dziś w Radiu Poznań, że zabezpieczenie pieniądze na ten cel to kwestia dni. Jak mówiła to pierwszy element realizacji jej wyborczych obietnic dla stolicy Wielkopolski.

 

LEWICA
Katarzyna Ueberhan: W Kościele widzę grzech nienawiści [GAZETA WYBORCZA]
- Słowa bp. Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" utwierdzają mnie tylko w przekonaniu o konieczności świeckiego państwa, wyraźnego rozdziału państwa i Kościoła. Obarczanie przez niektórych duchownych winą nieletnich ofiar molestowania seksualnego jest czystym złem - mówi Katarzyna Ueberhan z Wiosny, liderka listy lewicy w Poznaniu.

 

KONFEDERACJA
Co łączy wszystkie środowiska składające się na Konfederację? [RADIO POZNAŃ]
Wybory Parlamentarne coraz bliżej, w całym kraju zarejestrowano pięć komitetów wyborczych. Wśród politycznych potęg jest także Konfederacja. Gościem "Kluczowego Tematu" był lider poznańskiej listy Konfederacji Jakub Mierzejewski.

 

LEWICA
Lewica rejestruje listy ( z problemami?) [WTK]
Niemal rzutem na taśmę listę kandydatów do parlamentu zarejestrowali poznańscy działacze Lewicy. Między innymi na ten temat mówiła w studiu WTK liderka poznańskiej lewicy Katarzyna Ueberhan.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
"Program Koalicji Obywatelskiej to program poznański" - mówi Marcin Bosacki z KO [WTK]
Walka o parlament trwa. Największe partie przedstawiły już swoje propozycję dla Polaków. Dziś o 6 Schetyny i walce o senat rozmawiamy z byłym ambasadorem Polski w Kanadzie i byłym rzecznikiem MSZ - Marcinem Bosackim.

 

KONFEDERACJA
Jak Konfederacja chce powalczyć o głosy poznaniaków? [WTK]
Chcą m.in. kary śmierci za najcięższe przestępstwa, ochrony życia od poczęcia i ochrony dzieci i młodzieży przed, tu cytat, "homopropagandą". Konfederacja Wolność i Niepodległość zaprezentowała siedem tez na nadchodzące wybory, a także jedynkę na swojej poznańskiej liście. Liderem został Jakub Mierzejewski, prezes regionu wielkopolskiego partii KORWiN, który był gościem wieczoru WTK.

 

LEWICA
Katarzyna Ueberhan: W Poznaniu walczymy o dwa mandaty [RADIO POZNAŃ]
Gościem "Kluczowego Tematu" była Katarzyna Ueberhan - jedynka na wielkopolskiej liście lewicy.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Bartłomiej Wróblewski chce przedłużenia Pestki [RADIO POZNAŃ]
Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski chce przedłużenia Pestki na północ do Moraska i na południe do Lubonia. Na antenie Radia Poznań mówił, że zamierza na ten cel pozyskać środki z budżetu centralnego.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
Hipster idzie do Sejmu. Franciszek Sterczewski: Nie jestem i nie będę politykiem [GAZETA WYBORCZA]
- Zamierzam pokazać, że można być po prostu obywatelem w Sejmie - mówi Franciszek Sterczewski, kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, organizator wielkich protestów w obronie wolności sądów.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Czy J.Pucek będzie klaskać J.Kaczyńskiemu? Rozmowa z kandydatem PiS do Senatu [WTK]
Jarosław Pucek z listy PiS startuje do Senatu. To były polityk Unii Wolności, PO, później środowiska Ryszarda Grobelnego. Dziś w barwach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Przemysław Alexandrowicz: Miasto nie ma możliwości zorganizowania obowiązkowych lekcji z edukacji seksualnej [RADIO POZNAŃ]
Gościem „Kluczowego Tematu” był Przemysław Alexandrowicz – wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, nauczyciel.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jadwiga Emilewicz: Marsz Równości to nie jest odpowiedni sposób demonstrowania poglądów [GAZETA WYBORCZA]
- Kiedyś Poznań nazywano polskim Frankfurtem. Ale jego potencjał nie został wykorzystany. Teraz nawet pendolino się tu nie zatrzymuje - mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, liderka poznańskiej listy Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu.

 

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Wywiad z Wojciechem Jankowiakiem [TVP POZNAŃ]
Wywiad z Wojciechem Jankowiakiem, wicemarszałkiem woj. wielkopolskiego i liderem listy PSL do Sejmu, w TVP Poznań.

 

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wywiad z Szymonem Szynkowskim vel Sęk [TVP POZNAŃ]
Wywiad z Szymonem Szynkowskim vel Sęk, wiceministrem spraw zagranicznych i kandydatem PiS do Sejmu, w TVP Poznań.

 

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Wojciech Jankowiak: Nie śpiewam i nie tańczę. Jestem samorządowcem [GŁOS WIELKOPOLSKI]
Czuję się przede wszystkim samorządowcem, to co robię tutaj, w urzędzie marszałkowskim, wydaje mi się szalenie ważne. To także wypełnia moje aspiracje polityczne i zawodowe. Kandydowanie do Sejmu traktuje jako pracę na rzecz całej formacji - mówi Wojciech Jankowiak, lider poznańskiej listy PSL.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
Marcin Bosacki: Kościół jest na najlepszej drodze do dechrystianizacji Polski [GAZETA WYBORCZA]
- Polsce nie zagraża żaden postkomunizm, ale z całą pewnością zagraża jej partyjne państwo PiS-u, które podobne jest do schyłkowego PRL-u - mówi Marcin Bosacki, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu z Poznania.

 

KOALICJA OBYWATELSKA
Rafał Grupiński: nie mam wątpliwości, że w sprawie LGBT Kaczyński gra cynicznie [GAZETA WYBORCZA]
- Arcybiskup Jędraszewski jest dzisiaj politrukiem przebranym w szaty duchownego, wyznawcą Jarosława Kaczyńskiego i tego, co prezes PiS robi z państwem polskim - mówi Rafał Grupiński, szef wielkopolskiej PO, nr 2 na poznańskiej liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych 2019.