www.poznanspozakamery.pl
facebook.com/poznanspozakamery

Poznań Spoza Kamery » Nie tylko Poznań ma problem ze strefą kibica

25 lipca 2011,

Nie tylko Poznań ma problem ze strefą kibica

#Euro 2012  #Poznań  #Warszawa  #Wrocław  #strefa kibica  #metro  #UEFA

Bo we Wrocławiu ludzie boją się, co przyjezdni zobaczą. A w Warszawie strefa kibica ma stanąć… na placu budowy nowej linii metra.

Materiał o strefach kibica pokazały wczoraj Fakty TVN. Warto obejrzeć. Oczywiście najwięcej jest o Poznaniu i o obawach mieszkańców Starego Miasta, o czym głośno już od kilku dni.

Ale okazuje się, że nie tylko w Poznaniu strefa budzi kontrowersje. We Wrocławiu podobna (też na ponad 30 tys. kibiców) ma stanąć na rynku i placu Solnym. Tymczasem… - Właściwie to wszystkie kamieniczki tutaj, to super apartamenty, a właściwie to nazwijmy to po imieniu: burdele – mówi w materiale Faktów jedna z mieszkanek Wrocławia.

W materiale nie wspomniano o jeszcze innej sprawie, którą wychwycili dziennikarze TVN Warszawa. Otóż w stolicy ponad 100 tys. kibiców ma się bawić na placu Defilad. Tyle tylko, że strefa kibica może kolidować z… budową II linii metra!

Strefa VIP, gastronomia itp. mają się znaleźć w miejscu, w którym ma być wykopana wielka dziura podczas budowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko przewidzieli i problemu nie będzie. A jak go rozwiążą? Jeszcze nie wiadomo.

We wrześniu kolejna wizyta przedstawicieli UEFA w Polsce. Do tego czasu ostateczne projekty stref kibica mają być gotowe i zatwierdzone. Poznański poznamy jutro – na popołudniowym spotkaniu mieszkańców z urzędnikami.