www.poznanspozakamery.pl
facebook.com/poznanspozakamery

Poznań Spoza Kamery » Nie tylko Poznań ma problem ze stref± kibica

25 lipca 2011,

Nie tylko Poznań ma problem ze stref± kibica

Euro 2012 - Poznań - Warszawa - Wrocław - strefa kibica - metro - UEFA

Bo we Wrocławiu ludzie boj± się, co przyjezdni zobacz±. A w Warszawie strefa kibica ma stan±ć… na placu budowy nowej linii metra.

Materiał o strefach kibica pokazały wczoraj Fakty TVN. Warto obejrzeć. Oczywi¶cie najwięcej jest o Poznaniu i o obawach mieszkańców Starego Miasta, o czym gło¶no już od kilku dni.

Ale okazuje się, że nie tylko w Poznaniu strefa budzi kontrowersje. We Wrocławiu podobna (też na ponad 30 tys. kibiców) ma stan±ć na rynku i placu Solnym. Tymczasem… - Wła¶ciwie to wszystkie kamieniczki tutaj, to super apartamenty, a wła¶ciwie to nazwijmy to po imieniu: burdele – mówi w materiale Faktów jedna z mieszkanek Wrocławia.

W materiale nie wspomniano o jeszcze innej sprawie, któr± wychwycili dziennikarze TVN Warszawa. Otóż w stolicy ponad 100 tys. kibiców ma się bawić na placu Defilad. Tyle tylko, że strefa kibica może kolidować z… budow± II linii metra!

Strefa VIP, gastronomia itp. maj± się znaleĽć w miejscu, w którym ma być wykopana wielka dziura podczas budowy. Urzędnicy zapewniaj±, że wszystko przewidzieli i problemu nie będzie. A jak go rozwi±ż±? Jeszcze nie wiadomo.

We wrze¶niu kolejna wizyta przedstawicieli UEFA w Polsce. Do tego czasu ostateczne projekty stref kibica maj± być gotowe i zatwierdzone. Poznański poznamy jutro – na popołudniowym spotkaniu mieszkańców z urzędnikami.

Seweryn Lipoński / 25 lipca 2011