Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 27 WRZEŚNIA. Tadeusz Zysk chce budować halę i filharmonię, DBH waży plecaki w szkole

#Wybory 2018 #Poznań #przegląd prasy #Tadeusz Zysk #Dorota Bonk-Hammermeister #plakaty wyborcze

SEWERYN LIPOŃSKI
27 września 2018

- Kandydaci na radnych i prezydentów nie zawsze przestrzegali przepisów, rozwieszając swoje plakaty np. na klatkach schodowych, dlatego postanowiliśmy zrobić z tym porządek – mówi Jan Marciniak, szef spółdzielni Winogrady, w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”.

Poza wątkiem plakatów wyborczych, z którego „Głos” zrobił nawet czołówkę, mamy oczywiście festiwal kolejnych obietnic. Z kolei w „Wyborczej” komentarz Tomka Cylki na temat nowych zwyczajów wśród kandydatów na prezydenta.

GŁOS WIELKOPOLSKI

Koniec z plakatową samowolką kandydatów – pisze Błażej Dąbkowski.

Część poznańskich spółdzielni mieszkaniowych wprowadziła ostre ograniczenia dotyczące wykupowania reklam wyborczych na terenie osiedli. Teraz kandydaci na radnych i prezydenta mogą swoje plakaty wieszać głównie na płotach parkingów. (…)

- Kandydaci na radnych i prezydentów nie zawsze przestrzegali przepisów, rozwieszając swoje plakaty np. na klatkach schodowych, dlatego postanowiliśmy zrobić z tym porządek – mówi Jan Marciniak, prezes spółdzielni mieszkaniowej Winogrady. (…)

Obecnie najwięcej wyborczych plakatów widać na Piątkowie, a dokładnie na os. Sobieskiego, gdzie ze spółdzielczej infrastruktury spogląda na mieszkańców radny PiS Michał Boruczkowski.


CAŁY TEKST: Koniec plakatozy? Spółdzielnie chcą mieć porządek na osiedlach

Do rejestru wyborców w Poznaniu dopisało się na razie przed wyborami 359 osób.

Poznań miał też być otwarty na obcokrajowców, którzy w nim mieszkają i chcą decydować o tym, kto będzie rządził miastem. (…) Ilu obcokrajowców zdecydowało się więc na wpis do rejestru? Ośmiu. Przynajmniej na 25 września, czyli niecały miesiąc przed wyborami. (…)

- Najczęściej wpis dokonywany jest na podstawie własności lokalu mieszkalnego, umowy najmu lokalu, umowy o pracę – tłumaczy Daria Kulczewska z UMP. Najwięcej osób dopisało się w okręgu pierwszym (97), a najmniej w drugim (41).


CAŁY TEKST: Obcokrajowcy z Poznania mogą wybierać władze miasta. Na razie jest ich niewielu

GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Nową polityczną „modę na nieprzychodzenie i wychodzenie” komentuje Tomasz Cylka.

Szlak przetarł społecznik Włodzimierz Nowak, który nie przyszedł na umówioną rozmowę do telewizji WTK. Jego „ucieczce” dziwić się nie można, bo dzień później okazało się, że jego komitet nie zdołał zarejestrować list wyborczych.

Drugi w kolejce był inny społecznik – Wojciech Bratkowski ze Strzeszyna. On z kolei półtorej godziny przed debatą w Radiu TOK FM poinformował organizatorów, że się na dyskusji nie zjawi. (…)

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Zysk w żadne honory się nie bawił. Przygotował show lub „ustawkę” - jak kto woli. Już przy pierwszej swojej wypowiedzi oznajmił, że debata bez Jaśkowiaka nie ma sensu (…) W świetle kamer i aparatów fotoreporterów opuścił salę. Miał swoje pięć minut.

Takiego zachowania kompletnie nie rozumiem. Oczywiście kandydat PiS ma prawo sam decydować, z kim i gdzie chce debatować. (…) Ale w ten sposób swojego 20-proc. szklanego sufitu, zbudowanego ze stałego i wiernego elektoratu PiS, w Poznaniu nie przebije.


CAŁY TEKST: Nieprzychodzenie i wychodzenie – nowa moda w kampanii na prezydenta Poznania

RADIO POZNAŃ

Tadeusz Zysk chce postawić w Poznaniu dużą halę widowiskowo-sportową.

Tadeusz Zysk nie zamierza jej jednak budować w miejscu starego stadionu Szyca na Wildzie, a o tej koncepcji w ostatnich miesiącach mówiło się najczęściej. Zdaniem kandydata PiS na Wildzie powinien być park.

- Klin zieleni i świeżego powietrza są bardzo potrzebne. Miasto zabudowało tę okolice mieszkaniami. Jesteśmy winni to tym, którzy chcieli zielonego i czystego Poznania - mówi Tadeusz Zysk. Kandydat PIS dziś nie chciał podać miejsc, gdzie chce zbudować halę. Zamierza to zrobić podczas osobnego spotkania z dziennikarzami.


CAŁY MATERIAŁ: T. Zysk chce postawić halę widowiskowo-sportową w Poznaniu

Nowy pomysł Koalicji Obywatelskiej na wyprawkę dla poznańskich dzieci.

W środę przedstawili swoje propozycje wyborcze dotyczące rodzin oraz seniorów. PO i Nowoczesna stawiają na dofinansowanie jeszcze większej liczby miejsc w żłobkach. Maria Lisiecka-Pawełczak z PO chce inwestować także w starsze dzieci.

- Bardzo dobrym pomysłem są "Korki w mieście", czyli korepetycje dla uczniów. One wyszły poza centrum i cieszą się dużym zainteresowaniem - mówi Lisiecka-Pawłczak.


CAŁY MATERIAŁ: Chcą wyprawki ze śpioszkami i innymi prezentami

TVP POZNAŃ

Podsumowanie kolejnego dnia kampanii wyborczej w Poznaniu.

Kandydatka na prezydenta Poznania ze społecznej koalicji Prawo do Miasta w ramach swojej kampanii nie kroiła tortu. A postanowiła zważyć dziecięce tornistry. Okazało się, że wszystkie były za ciężkie.

Dorota Bonk-Hammermeister uważa, że dzieci powinny wykonywać większość swoich zadań w szkole metodą projektową czy też grupową. Odniosła się też do sytuacji szkoły na poznańskim Strzeszynie:

- Lekcje odbywają się już do godz. 17.30. A w tej chwili buduje się kolejnych 1,5 tys. mieszkań. Także miasto buduje tu mieszkania, w których zakładamy, że nie będą mieszkali sami single czy emeryci. Tutaj sprowadzą się też rodziny z dziećmi.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Poznania, dr Tadeusz Zysk, uważa, że w stolicy Wielkopolski powinna powstać duża hala sportowo-rekreacyjna, filharmonia czy też muzeum powstania wielkopolskiego.


CAŁY MATERIAŁ: Kolejny dzień kampanii wyborczej za nami

TELEWIZJA WTK

Hala sportowa, filharmonia, poprawa warunków pracy… Marcin Wojciechowski o kolejnych obietnicach wyborczych.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(


Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: