www.poznanspozakamery.pl
facebook.com/poznanspozakamery

Poznań Spoza Kamery » Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 17 WRZEŚNIA. Włodzimierz Nowak: "Rządy Jaśkowiaka są pełne pozornych działań"

17 września 2018

Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 17 WRZEŚNIA. Włodzimierz Nowak: "Rządy Jaśkowiaka są pełne pozornych działań"

#Wybory 2018  #Poznań  #przegląd prasy  #Włodzimierz Nowak  #Prawo do Miasta  #Koalicja Obywatelska

- Ruchy miejskie zostały przyklepane jako centrowa łatka Platformy Obywatelskiej, skrzydło do spraw zrównoważonego rozwoju albo „ludzi od chodnika” - uważa Włodzimierz Nowak, kandydat na prezydenta Poznania, w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”. I zapowiada... walkę o zwycięstwo.

To w zasadzie medialny debiut Włodzimierza Nowaka w roli kandydata na prezydenta. Przypomnijmy, że początkowo był zaangażowany w społeczną koalicję Prawo do Miasta, ale się z nimi poróżnił i postanowił założyć własny komitet.

A propos Prawa do Miasta. Wiceprezydent Maciej Wudarski przed kamerą WTK w dość zdecydowanych słowach przejechał się po działaniach inwestycyjnych... prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Czyli własnego szefa w urzędzie miasta.

GŁOS WIELKOPOLSKI

Dziennikarze „Głosu” na koniec cyklu wywiadów z kandydatami na prezydenta przepytują Włodzimierza Nowaka z komitetu Poznań Odnowa.

- Rządy Jacka Jaśkowiaka są pełne działań pozornych. Od kilku lat mówię o tym, jak zawiódł poznaniaków. On zawsze był konserwatystą. (…) Nagle jednak w wyborach samorządowych stał się centrowo-lewicowy.

Sugeruje pan, że Jacek Jaśkowiak jest populistą?
- Nie będę używał ostrych słów, ale jego zachowanie w tych sprawach jest niewiarygodne i nieautentyczne.


Włodzimierz Nowak zapowiada też, że chce „wygrać wybory samorządowe i wprowadzić zespół do rady miasta”, ubolewa, że nie ma jednego szerokiego komitetu społeczników, a o swoim własnym programie mówi tak:

- Wprowadzimy internetową platformę, która ułatwi konsultacje i pozwoli dyskutować rozwiązania z mieszkańcami. Chcemy, żeby pojazdy komunikacji miejskiej przestały stać w korkach. (…)

Każda ulica mieszkalna zostanie obsadzona drzewami. Zdecydowanie poprawimy bezpieczeństwo pieszych. (…) Za Jacka Jaśkowiaka 2/3 pieniędzy przeznacza się na transport samochodowy.


CAŁY WYWIAD: Włodzimierz Nowak: Rządy Jacka Jaśkowiaka to słowa i kilka gestów

GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Dziś „Wyborcza” krótko odnotowuje listy wyborcze koalicji Prawo do Miasta...

- Jest na nich więcej kobiet niż mężczyzn! - zachwalał Paweł Sowa z Naramowic, społecznik zaangażowany w budowę tramwaju do tej dzielnicy.

- Zgłaszamy listy we wszystkich sześciu okręgach wyborczych. Będzie na nich 46 osób: 24 kobiety i 22 mężczyzn. Najmłodszy kandydat ma 27 lat, najstarsza kandydatka 79 lat – mówił pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzej Janowski.


CAŁY TEKST: Prawo do Miasta przedstawiło listy wyborcze do rady miasta Poznania

...oraz listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej.

- Nie można oddzielać wyborów samorządowych od tego, co dzieje się w ogólnopolskiej polityce – mówił Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej. (…)

- Atutem naszych list są też kobiety, które od trzech lat konsekwentnie sprzeciwiają się polityce PiS np. podczas czarnych protestów. (…) Na razie idziemy po zwycięstwo w wyborach samorządowych, ale jestem przekonana, że kobiety obalą ten rząd – mówi posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.


CAŁY TEKST: „Kobiety obalą ten rząd!”. Kampania Koalicji Obywatelskiej na Starym Rynku w Poznaniu

RADIO POZNAŃ

W cyklu "Wywiad z chuliganem" jest rozmowa Piotra Lisiewicza z Michałem Grzesiem - wieloletnim radnym PiS.

Rozmowa dotyczyła między innymi chorągiewek, które miały pojawić się na pojazdach MPK oraz pomyśle reedukacji poznańskich motorniczych, którzy nie chcieli symboli LGBT.

- Myślę, że powinna być reedukacja osób, które te chorągiewki wieszały – mówił radny Michał Grześ.
Poza tym w Radiu Poznań również relacja z akcji Koalicji Obywatelskiej na Starym Rynku - choć bardziej pod kątem udziału w wyborach.

Urna do głosowania stanęła dziś na Starym Rynku w Poznaniu. Działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy idą do wyborów jako Koalicja Obywatelska, zachęcali mieszkańców do udziału w głosowaniu.

Zawsze lepiej, że obywatele biorą udział w wyborach niż nie biorą. Ja zachęcam wszystkich, żeby głosowali i uważam, że poznaniacy dobrze wybiorą, tylko żeby chcieli wybrać. Często frekwencja jest najniższa w tych wyborach samorządowych – mówi poseł Adam Szłapka.


CAŁY MATERIAŁ: Zachęcali do głosowania

TVP POZNAŃ

Niestety na razie nie mogę Was odesłać do żadnego z ich materiałów. Od samego rana TVP Poznań ma w internecie przerwę techniczną.

TELEWIZJA WTK

Społecznicy z Prawa do Miasta nie tylko przedstawili listy do rady miasta, ale też zrecenzowali – nie do końca przychylnie – prowadzenie inwestycji przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Konkretnie zrobił to przed naszą kamerą... wiceprezydent Maciej Wudarski odpowiedzialny m.in. właśnie za prowadzenie inwestycji. Co odpowiedziała Platforma Obywatelska? Zobaczcie sami.Poza tym materiał z wykolejonego tramwaju na ul. Gwarnej, który nie miałby nic wspólnego z wyborami, gdyby nie to, że:

- tramwaj wykoleił się tuż przy placu budowy na Św. Marcinie
- miasto szybko wydało komunikat, że incydent nie ma nic wspólnego z tą inwestycją
- przed tygodniem prezydent i jego współpracownicy w błysku fleszy otwierali tam przejazd dla tramwajów